Міжнародна антикорупційна організація Transparency International визначила 15 розвинених країн з високим рівнем корупції. Відповідний рейтинг оприлюднило видання
Зазначається, що певного “абсолютного рівня корупції” не існує в природі. Тому що корупція зазвичай приховується від громадськості. Проте фахівцям все ж вдається створювати такі рейтинги, спираючись на дані досліджень.
1. Мексика – найбільш корумпована країна в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Вона отримала лише 25 балів зі 100. Це не дивно, адже саме через Мексику наркотики з Латинської Америки потрапляють у США.
2. Туреччина є найбільш корумпованою країною в Європі, вона набрала 42 бали. У 2013 році країну потряс масштабний скандал, в якому фігурував директор державного банку і бізнесмени.
3. Італія – корупція в третій за величиною економіці єврозони часто асоціюється з колишнім прем’єр-міністром Сільвіо Берлусконі, який був звинувачений у корупції кілька разів, його визнали винним в ухиленні від сплати податків в 2013 році, і у хабарництві на посаді сенатора в 2015 році.
4. Греція. Рівень корупції в Греції знизився в порівнянні з минулим роком. У Греції дуже поширена практика “fakelaki” – розмовний термін для хабарництва.
5. Словаччина є однією з найбільш корумпованих країн Європи. В останні роки там не вщухає корупційний скандал під назвою “Горила”, коли на хабарництві за контакти були спіймані політики, відомі бізнесмени і чиновники.
6. Південна Корея – корупція тут стала обговорюватися в 2015 році, коли прем’єр-міністр Лі Ван Гу був змушений піти у відставку після того, як його ім’я спливло у передсмертній записці одного з бізнесменів.
7. Іспанія. До свого нещодавнього переобрання іспанський прем’єр Маріано Рахой звинувачувався опозиціонерами в корупції.
8. Словенія. Тут було три корупційні скандали з високопоставленими чиновниками за останні роки. Наприклад, в 2013-2014 рр. в Словенії пройшли масові протести проти прем’єр-міністра Янеза Янша та опозиційного лідера Зорана Янковича, яких звинувачували в корупції.
9. Ізраїль. У травні 2015 колишній прем’єр-міністр Ехуд Ольмерт був спійманий на хабарі в 150 000 доларів.
10. Польща. Вона вважається однією з 10 найбільш корумпованих країн ОЕСР.
11. Португалія. За даними опитування, 83% громадян Португалії заявили, що корупція і хабарництво широко поширені в країні. У 2014 році з'ясувалося, що колишній прем'єр-міністр Жозе Сократеш підозрюється в ухиленні від сплати податків і легалізації злочинно нажитих коштів.
12. Естонія. У 2012 році президент Естонії Томас Хендрік Ільвс імплементував антикорупційний законопроект, який забезпечив більшу прозорість в публічному секторі. Це дало можливість піднятися в рейтингу і набрати 70 балів з 100.
13. Чилі. Незважаючи на те, що країна є корупційною в ОЕСР, Чилі є найменш корумпованою в Південній Америці, де такі країни як Бразилія, Венесуела і Парагвай загрузли в хабарах. Чилі набрала 70 балів.
14. Японія. За міжнародними стандартами, Японія - порівняно не корупційна країна. Однак, там існує практика, коли людина, яка раніше була політиком, може зайняти високий пост в японських компаніях, навіть якщо не має досвіду в бізнесі.
15. Ірландія. набрала 75 балів. Це одна з найбільш корумпованих країн світу. Але в 2015 році журналісти зняли документальний фільм, в якому розповідалося, що місцеві політичні еліти приховують свої доходи і не платять податки, а також отримують гроші від бізнесменів в обмін на свої послуги.