Україна опустилася на 38 місце в щорічному рейтингу свободи інтернету, складеному міжнародною правозахисною організацією Freedom House. Таким чином, Україна в цьому плані залишається “частково вільною”.
Організація відзначає, що в Україні не блокуються соцмережі та інформаційні додатки, однак є випадки обмеження доступу до інформації та арештів блогерів і активістів.
Зокрема, правозахисники зазначили, що ринок інтернету в Україні продовжує зростати, однак у той же час він страждає від важкої економічної ситуації, втрати Криму та кризи на сході, де, зокрема, відбулося пошкодження необхідної інфраструктури.
Крім того, додали в організації, на відміну від традиційних медіа, доступ до онлайн-контенту на підконтрольній українському уряду території не зазнав значного впливу анексії Криму та війни на Донбасі, але в той же час, десятки українських сайтів зазнали цензури на підконтрольному ДНР та ЛНР Донбасі.
Freedom House зазначила, що чиновники все частіше намагалися впливати на соцмережі зі спробами боротися з антиукраїнською риторикою, ув’язнювати користувачів за сепаратистські чи екстремістські висловлювання.
Нагадаємо, в минулорічному рейтингу свободи інтернету Україна займала 37-е місце.
Таким чином, за минулий рік ситуація зі свободою інтернету незначно погіршилася. Але при цьому зберігається негативна тенденція, коли показник кожного наступного року стає гіршим за рейтинг попереднього року.
Так, в 2014 році Україна займала 33-тє місце в рейтингу свободи інтернету. У 2012 і 2013 роках країна була на 27-му і 28-му місцях відповідно, утримуючи статус вільної країни.
Джерело @ itc.ua