Давоський Світовий економічний форум опублікував рейтинг Global Competitiveness Report 2017-2018. В щорічній доповіді аналітики СЕФ визначають найбільш конкурентоспроможні економіки світу.
При складанні рейтингу експерти СЕФ аналізують показники за трьома основними категоріями (базові вимоги, підсилювачі ефективності, інноваційні чинники) і 12-ма областями (суспільні інститути, інфраструктура, макроекономічне середовище, охорона здоров’я та початкова освіта, вища освіта та професійна підготовка, ринок товарів і послуг, ринок праці, розвиненість фінансового ринку, технологічний рівень, розмір ринку, конкурентоспроможність компаній, інновації).
Всього до рейтингу входять 137 країн.
Україна в списку конкурентоспроможних економік опинилась на 81 сходинці із загальним показником в 4.11 бала. Це на 4 пункти вище минулорічного показника. Сусідами нашої країни по таблиці рейтингу є Таджикистан, Бразилія, Бутан та Тринідад і Тобаго.
Нижче до вашої уваги топ-10 найбільш конкурентоспроможних країн світу.
10. Фінляндія
Бал: 5,49
Рейтинг минулого року: 10
Фінляндія належить до числа малих високорозвинених індустріальних країн.
Її частка в світовому виробництві невелика - 0,4%, у світовій торгівлі - 0,8%.
Фінляндія входить в передову групу країн світу за показником ВВП на душу населення - $34 585.
9. Японія
Бал: 5,49
Рейтинг минулого року: 8
Банківські послуги, страхування, нерухомість, транспорт, роздрібна торгівля, телекомунікації та будівництво відіграють значну роль в економіці країни.
Японія має великі виробничі потужності, і в ній знаходяться кілька найбільших виробників механічних транспортних засобів, електроніки, верстатів, сталці, суден, хімічних речовин, текстилю та харчових продуктів.
Сектор послуг становить три чверті внутрішнього валового продукту.
8. Великобританія
Бал: 5,51
Рейтинг минулого року: 7
Британська сфера послуг - основний сектор економіки країни, становить приблизно 75% ВВП.
Добре розвинений банківський сектор і порівняльне ліберальне регулювання роблять країну, насамперед лондонський Сіті, світовим центром відмивання кримінальних доходів, отриманих по всьому світу, згідно з рядом досліджень і публікацій, а також ухилення від податків багатих осіб, які постійно проживають в Британії, яким британський уряд надає пільговий податковий режим.
Публікації матеріалів в панамських документах, оприлюднених у квітні 2016 р виділяли Великобританію як країну "в самому центрі мережі ухилення від податків для надбагатих".
Після проведення референдуму про вихід з ЄС багато провідних світових банків прийняли рішення про переведення своїх штаб-квартир з Лондона в інші країни ЄС.
7. Швеція
Бал: 5,52
Рейтинг минулого року: 6
Володіючи населенням лише в 9 млн чоловік, Швеція налічує 50 глобальних компаній, серед яких ABB, Atlas Copco, Oriflame, Saab AB, Saab Automobile AB, Scania, Volvo, Volvo Trucks, Ericsson, TELE2, AB Electrolux, TetraPak, Alfa Laval, SKF, H&M.
Знаходиться на першому місці по виробництву підшипників. У країні високий рівень інновацій, високорозвинена і постійно модернізована інфраструктура, відмінний стан техніки, добре освічений персонал зі знанням англійської мови.
Майже 60% ВВП складають податки, що є найвищим значенням в ОЕСР.
6. Гонконг
Бал: 5,53
Рейтинг минулого року: 9
Економіка території заснована на вільному ринку, низькому оподаткуванні та невтручанні держави в економіку.
Гонконг не є офшорною зоною, це вільний порт, і він не стягує митних зборів на імпорт, там немає податку на додану вартість або його еквівалентів.
Акцизи стягуються тільки з чотирьох видів товарів, незалежно від того, імпортні вони або місцевого виробництва. Це спиртні напої, тютюн, мінеральне масло і метиловий спирт.
Гонконг - важливий центр міжнародних фінансів і торгівлі, а рівень концентрації штаб-квартир є найвищим в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
За показниками валового внутрішнього продукту на душу населення і валового міського продукту Гонконг є найбагатшим містом в КНР.
5. ФРН
Бал: 5,65
Рейтинг минулого року: 5
Економіка Німеччини є найбільшою економікою Європи.
Німеччина є постіндустріальною країною, де основу економіки (54%) складають послуги, 45,9% – виробництво та агробізнес – 0,1%, в якому зайнята така ж кількість економічно активного населення.
Економіка Німеччини характеризується добре розвиненою інфраструктурою і висококваліфікованою робочою силою.
4. Нідерланди
Бал: 5,66
Рейтинг минулого року: 4
Нідерланди продовжують входити до двадцятки країн-лідерів за сукупним обсягом ВВП.
У Нідерландах розташовані штаб-квартири і виробничі потужності таких транснаціональних і європейських компаній, як VimpelCom, Royal Dutch/Shell (нафтохімія), Unilever (побутова хімія та продовольство), Royal Philips Electronics (електроніка).
Провідні позиції в світовій економіці займають також найбільші голландські компанії і транснаціональні корпорації, що базуються в Нідерландах.
Нідерландська банківська система представлена такими банками, як ING Groep N.V., ABN AMRO Bank.
3. Сінгапур
Бал: 5,71
Рейтинг минулого року: 2
Сінгапур – високорозвинена країна з ринковою економікою і низьким оподаткуванням, в якій важливу роль відіграють транснаціональні корпорації.
Валовий національний продукт на душу населення – один з найвищих у світі.
Сінгапур привабливий для інвесторів через низькі податкові ставки. Всього в Сінгапурі 5 податків, з яких один податок на прибуток, один – податок на заробітну плату.
2. США
Бал: 5,85
Рейтинг минулого року: 3
Економіка США – найбільша економіка світу за номінальним ВВП, яка становить не менше чверті світового номіналу ВВП в доларах США з кінця Другої світової війни.
За паритетом купівельної спроможності, проте, США – друга економіка світу після економіки КНР за показником ВВП (ПКС).
Економіка США є однією з найбільш диверсифікованих економік світу. Разом з тим, ця економіка виділяється найвищим номіналом зовнішнього боргу в світі.
1. Швейцарія
Бал: 5,86
Рейтинг минулого року: 1
Економіка Швейцарії є однією з найбільш стабільних у світі.
Проведена політика довгострокового монетарного забезпечення і банківської таємниці зробила Швейцарію місцем, де інвестори найбільш впевнені в безпеці своїх коштів, в результаті чого економіка країни стає все більш залежною від постійних притоків зарубіжних інвестицій.
Через невелику територію країни і високу спеціалізацію праці, ключовими економічними ресурсами для Швейцарії є промисловість і торгівля.
Швейцарія є світовим лідером з очищення золота, переробляє дві третини від його світового видобутку.
Джерело @ За матеріалами Вести Экономика