Рівень життя українців в 2015 році рекордно знизився. Такі дані дослідження Інститут Геллапа - Американського інституту громадської думки заснованого Джорджем Геллапом. За основу дослідження взято соціологічне опитування: українці самі оцінювали рівень власного життя.
Цифри:
• 36 % українців «страждають» – це найвищий показник серед усіх держав колишнього СРСР.
• 9% українців «процвітає» в порівнянні з показником 2011 року у 21 %
• 79 % респондентів дивляться на економічну ситуацію в Україні як на «погану»
Втомлені військовим конфліктом українці, оцінили своє житя найгірше за всю історію досліджень «Gallup» в цій країні. За шкалою від 0 до 10, українці оцінюють свій рівень життя на 4.0. Для порівняння п’ять років тому вони прогнозували своє життя в 2015 році на 5,2 по шкалі рейтингу.
Економіка перебуває у стані депресії, у зв’язку з воєнним конфліктом на Сході України, і тому не дивно, що ця депресія перекинулася і на всі сфери суспільного життя.
Поточні відгуки про рівень життя стали більш негативними серед всіх верств населення, незалежно від статі, рівня освіти чи віку.
Таке прогнозування українці залишають актуальним і на 5 років вперед. Виняток складають найбагатші, сприйняття життя яких поліпшилось за останній рік.
Цей прогноз пов'язаний зі зростанням невдоволення серед українців щодо їх рівня життя. Відсоток резидентів, що задоволені своїм життям знизився з 27 % до 17 % за останній рік, а відсоток українців, які розглядають економічну ситуацію в Україні як «погану» стрибнув від 62 % у 2014 р. до 79 % у 2015 році.
Також не дивно, що українці, що живуть на заході характеризують свій рівень життя вище ніж ті, що живуть на сході, які занепокоєні воєнним конфліктом на Сході та хитким перемирям.
Відгуки про життя на Півночі – середні між показниками Сходу та Заходу.
Оцінка сучасного життя українцями в регіональному розрізі
Оскільки загальні погляди на рівень життя в українців погіршуються, то і відсоток задоволених своїм життям, також зменшується. «Gallup» розцінює респондентів як «задоволених», якщо вони оцінюють своє життя за останні 5-ть років позначками 7-8 по шкалі.
За даними дослідження в Україні тільки 9 % задоволені життям, проти 21% в 2011 році.
Ті, хто в 2011 році вважали себе задоволеними перейшли в групу тих, що «страждають» (за шкалою шкалою - від 4 і нижче…), тому їх кількість зросла до 36 % в 2015 році. Це найвищий показник серед інших країн, колишніх членів СРСР.
Погана оцінка рівня життя, ймовірно є наслідком невдоволення від триваючих політичних, соціальних та економічних проблем а також конфліктом на Сході України.
Очікується, що українці будуть оцінювати рівень свого життя в таких самих показниках, до відновлення економічної, політичної стабільності.
Результати отримані шляхом опитування 1000 осіб, віком від 15 і старше, в серпні 14, 2015 року.
На 95 % це опитування відображає реальну картину, оскільки похибка може становити +- 3 %
Джерело @ gallup