Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило підсумковий варіант першого комплексного рейтингового оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів за 2015 рік. Відповідні матеріали розміщені на офіційному сайті Мінрегіону.
За результатами оцінювання, оформлених в у підсумковому документі, за підсумками 2015 року найкращим регіоном за рівнем соцекономрозвитку в Україні стало місто Київ. В першій трійці за економічними показниками опинились Харківська та Чернівецька області, які розділили друге і третє місце відповідно. Четверте місце посіла Івано-Франківська область. П'ятірку лідерів замикає Дніпропетровська область.
У свою чергу найгіршими регіонами за рівнем соцекономрозвитку в Україні визнано Кіровоградську (21 місце), Миколаївську (22 м.), Чернігівську (23 м.), Луганську (24 м.) та Донецьку області (25 м.).
В загальному заліку рейтингу, Закарпатська область зайняла 8 місце. Це на 7 позицій вище ніж у вересневому рейтингу відомства.
При цьому показники області за чотирьма з 12 напрямів оцінювання були досить високими:
2 місце за напрямом «Економічна та соціальна згуртованість»;
2 місце – «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця»;
4 місце - «Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров'я»;
6 місце - «Фінансова самодостатність»
Найгіршою серед усіх областей України (25 місце) Закарпатську область визнано за напрямом "Доступність та якість послуг у сфері освіти". 23 місце наша область зайняла за напрямом "Соціальний захист та безпека". За напрямом "Економічна ефективність" Закарпаття визнано всього лише 16-тим регіоном в Україні.
Оцінювання здійснювалось на підставі інформації від міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрації за 26 показниками у 6 напрямах.
Рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів запроваджено відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» від 21 жовтня 2015 року. Областям виставлятимуть оцінки щоквартально за 27 показниками у 6-ти напрямах та щорічно за 64 показниками у 12 напрямах.