БУдь-який електронний аукціон - це добре, зокрема, у земельному питанні, але ще необхідні інструменти контролю над оцінкою землі, за проведенням аукціону і за фіксацією перемоги, а цього законодавці не передбачили.
Про це в коментарі ГолосUA повідомив політолог Руслан Бортник.
«Потрібно ще подивитися, які нормативні акти розробить уряд на підставі цього закону. В принципі ці електронні торги дозволять запускати більш ефективно продаж землі. В цілому на ринок вони не впливають», - заявив політолог.
За словами Руслана Бортника, будь-який електронний аукціон - це плюс, але ще необхідні інструменти контролю над оцінкою землі, за проведенням аукціону і за фіксацією перемоги.
«Цього немає, тому вважаю, що в даному випадку вони не спрацюють так, як про це заявляють законодавці», - зазначив він.
Нагадаємо, за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", якби в Україні пройшов референдум про дозвіл купівлі-продажу земель 64% його учасників проголосували б проти. Підтримали б ініціативу 36% тих, хто проголосував.
Як повідомлялося, 22 травня до Києва приїхали люди з усіх куточків України, щоб долучитися до ініціативної групи з проведення «земельного» референдуму.
Також на зборах сформулювали питання, яке може бути винесене на всеукраїнський референдум про ринок землі.
Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №2195, який дозволяє продаж землі через Інтернет на електронних аукціонах.