Зважаючи на несприятливі кліматичні умови і низьку прибутковість у порівнянні з вирощуванням інших сільськогосподарських культур виробництво пшениці в Таїланді перебуває на вкрай низькому рівні. Дана зернова у країні вважається другорядною, і під неї відводиться лише близько 160 га.
Таким чином, задовольняти свій попит на пшеницю Таїланду доводиться за рахунок імпортної зернової. Згідно з прогнозом аналітиків USDA, в 2015/16 МР поставки продукції в країни можуть досягти 4,3 млн. тонн проти 3,5 млн. тонн сезоном раніше.
Сплеск попиту на фуражну пшеницю з боку Таїланду в поточному сезоні зіграв на руку саме українським експортерам.
Згідно з даними “АПК-Інформ”, поставки продукції в даному напрямку за період з липня по квітень 2015/16 МР перевищили 2 млн. тонн, тоді як за аналогічний проміжок 2014/15 МР, як і в цілому за весь минулий сезон, відвантаження продукції в Таїланд не досягли і 0,5 млн тонн. Даний показник виводить Таїланд на перше місце в списку імпортерів української пшениці за підсумками 10 місяців поточного сезону (6 місце в 2014/15 МР). Піковим місяцем став вересень 2015 р., коли в азіатську країну було поставлено більше 0,6 млн тонн української фуражної пшениці. Примітним є і той факт, що в поточному сезоні Україна відвантажує зернову в Таїланд щомісяця, тоді як в сезоні-2014/15 країна імпортувала продукцію тільки у вересні-листопаді 2014 р. і квітні 2015 р.
Варто зазначити, що в поточному сезоні Таїланд скоротив закупівлі американської пшениці на тлі зниження пропозиції фуражної зернової з США. Нагадаємо, що в 2014/15 МР США поставили в азіатську країну 50 тис. тонн даної продукції. Проте експортер все ж збереже своє місце на ринку Таїланду за рахунок борошномельної пшениці, ціна на яку в поточному МР привабливіша в порівнянні з таким конкурентом, як Австралія.
Джерело @ За матеріалами АПК-Інформ