У світі є мільйон інструментів інвестування: нерухомість, цінні папери і т.д. Про те, які інструменти найбільш поширені серед українців, розповів керуючий локальними активами компанії ICU Григорій Овчаренко.
В силу різних причин — відсутності фінансової грамотності, інфраструктури, відсутності цивілізованих умов доступу до іноземних інструментів, у нас найбільш поширені:
- депозити.
- облігації.
Зі слів Овчаренка, в Україні кажуть, що фондового ринку немає, тому що 90% торгів — це торгівля держоблігаціями.
Чому держоблігації стають все більш популярними? З двох причин: перша — ставки прибутковості за облігаціями вищі, ніж за депозитами.
Що чекати від облігацій в 2021? Зі слів експерта, після такого стрімкого падіння ставок в 2020 році обсяг випуску корпоративних облігацій збільшився в кілька разів. Так, в 2020 році і 1 кв. 2021 року обсяг випуску цих цінних паперів склав більше ніж 23 млрд, а в обігу до 2020 року було 5 млрд. Це хороша можливість для інвестування фізичних осіб. Хоча потрібно розуміти, що тут є свої ризики, і деякі з них досить високі.
В Україні, наприклад, вже можна купити цінні папери тих же Apple, Tesla, Netflix. Це можна зробити самостійно або на біржі.
Головне — стратегія. За словами експерта, потрібно визначати собі здорові пропорції. Мати збалансовану стратегію: не більше ніж 40% акцій, не більше ніж 30% всіх інших інструментів".