З 1 липня в Україні зростає прожитковий мінімум. Через це виплати, які до нього прив’язані, зростуть. Це пенсії, допомога по безробіттю, допомога на дітей та аліменти.
Прожитковий мінімум. Цього року в Україні передбачили два підвищення прожиткового мінімуму: 1 липня та 1 грудня. Відтак з 1 липня прожитковий мінімум зросте на 105 гривень до 2 294 гривень. Це загальний показник.
За категоріям прожитковий мінімум буде таким:
- для дітей віком до 6 років — 2 013 гривень;
- для дітей віком 6−18 років — 2 510 гривень;
- для працездатних осіб — 2 379 гривень;
- для осіб, які втратили працездатність — 1 854 гривні.
Таблиця: 24 канал
Допомога по безробіттю. Розмір цієї допомоги частково прикріплений до прожиткового мінімуму. Проте не мінімальна сума. У липні ще триватиме карантин, а тому мінімальна виплата по безробіттю — 1000 гривень на місяць для тих, хто за останній рік має менш як 6 місяців страхового стажу. Хто має більш як 6 місяців страхового стажу протягом останніх 12 місяців — мінімальна допомога становить 1800 гривень.
Натомість максимальний розмір допомоги по безробіттю таки прикріплений до прожиткового мінімуму і в липні збільшиться до 9 516 гривень, адже це чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб.
Мінімальний розмір пенсії. З 1 липня зросте мінімальна пенсія, оскільки вона прив’язана до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відтак пенсіонери отримуватимуть як мінімум 1 854 гривні.
Водночас зростає надбавка на вислугу років. Жінкам, які працювали понад 30 років, та чоловікам, що працювали понад 35 років, за кожен додатковий рік платитимуть 18,54 гривні надбавки до пенсії. Це 1% від мінімальної пенсії.
Мінімальний розмір аліментів. Гарантований розмір аліментів становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Відтак на дітей до 6 років з 1 липня потрібно платити 1 007 гривень на місяць, на старших дітей — 1 225 гривень.
Проте гарантовані суми призначаються лише тим батькам, в кого низький дохід. Якщо дохід достатній, то суд може зобов’язати одного з батьків сплачувати як мінімум рекомендовану суму аліментів, яка дорівнює одному прожитковому мінімуму. З 1 липня це:
- 2 013 гривень для дітей віком до 6 років;
- 2 510 гривень для дітей від 6 до 18 років.
Таблиця: 24 канал