Бізнес у червні поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності на тлі продовження карантинних обмежень.
Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА).
За червень 2021 року він становив 51.6 проти 50.5 у травні й показав найвище значення з жовтня 2019 року.
У червні підприємства більшості секторів, залучених до щомісячного опитування, оптимістично оцінили результати своєї діяльності: секторальні індекси підприємств будівництва, промисловості та сфери послуг перевищували нейтральний рівень.
Водночас очікування підприємств торгівлі залишаються песимістичними третій місяць поспіль.
Підприємства промисловості посилили оптимістичні оцінки ділової активності на тлі сприятливої зовнішньої та внутрішньої кон’юнктури: у червні секторальний індекс зріс до 52.5 із 50.8 у травні. Респонденти суттєво поліпшили свої очікування щодо обсягу виготовленої продукції та зберігають позитивні настрої щодо збільшення обсягів нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних.
Підприємства сфери послуг також поліпшили оцінки своїх економічних результатів: секторальний індекс зріс у червні до 52.3 з 50.7 у травні. Респонденти очікують поліпшення за всіма показниками своєї діяльності, найбільше – зростання обсягів наданих послуг та замовлень у процесі виконання.
Підприємства будівництва (будівництва житлових і нежитлових приміщень) найсуттєвіше поліпшили оцінки щодо результатів своєї діяльності. У червні секторальний індекс зріс до 58.1 із 49.4 у травні, що є найвищим показником серед усіх інших секторів. Респонденти мають високі оцінки щодо обсягу будівництва та нових замовлень, а також уперше після вересня 2019 року очікують збільшення чисельності працівників.
Натомість підприємства торгівлі песимістично оцінюють результати своєї діяльності: секторальний індекс у червні знизився до 48.2 із 49.9 у травні та третій місяць поспіль перебуває нижче нейтрального рівня. Респонденти погіршили очікування за всіма показниками діяльності підприємств, зокрема щодо обсягу товарообороту, обсягу закупівлі товарів для продажу, чисельності працівників. Більшість підприємств торгівлі й надалі налаштовані на зниження торговельної маржі.
Підприємства всіх секторів економіки очікують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подальшого подорожчання сировини, зростання закупівельних цін і цін постачальників. Оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими: підприємства всіх видів економічної діяльності, крім будівництва, поки не очікують збільшення загальної чисельності працівників.