Національний банк України встановив кваліфікаційні вимоги, яким мають відповідати працівники колекторських компаній, а також запровадив порядок застосування заходів впливу до учасників колекторського ринку, пише пресслужба НБУ.
Які вимоги до працівників колекторських компаній?
Національний банк ухвалив окремий документ — Положення про кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній, що затверджені Постановою Нацбанку № 77. Ним регулятор встановив вимоги до ділової репутації та професійної придатності таких осіб.
Які заходи впливу встановлені до учасників колекторського ринку?
- Письмове застереження з вимогою усунути порушення та/або вжити заходів для їх недопущення в майбутньому;
- Штраф для кредитодавця, нового кредитора або колекторської компанії;
- Тимчасову заборону колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості;
- Виключення відомостей про колекторську компанію з реєстру колекторських компаній;
- Тимчасову зупинку або відкликання (анулювання) ліцензії кредитодавця — небанківської фінустанови, нового кредитора — небанківської фінустанови.
Національний банк запровадив порядок їх застосування двома своїми документами. Перший документ буде поширюватися на небанківські фінустанови, а другий буде поширюватися на колекторські компанії без статусу фінансової установи.
Усі документи набирають чинності з 14 липня 2021 року.
Що цьому передувало?
Раніше Верховна рада прийняла законопроєкт 4241, який починає регулювати ринок колекторської діяльності. Колекторські фірми мають подати документи для включення у реєстр та дотримуватися вимог НБУ, а у випадку порушень на них можуть накласти санкції.