Президент України Володимир Зеленський обговорив з віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Марошем Шефчовичем стратегічне партнерство з ЄС у сфері сировини та питання енергетичної безпеки.
Про це повідомляє пресслужба глави держави.
Зазначається, що Зеленський привітав підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Україною та ЄС у галузі сировини, що започатковує стратегічне співробітництво сторін у сфері критичної сировини та акумуляторів.
«Впевнений, що це дозволить підвищити ефективність використання сировини, залучити додаткові інвестиції в новітні наукові розробки в Україні, а також розвивати нові потужності для підвищення доданої вартості видобутку та виробництва», - зазначив Президент.
Він наголосив, що останнім часом українська влада зробила багато для більшої прозорості та привабливості для інвесторів літієвої й титанової галузі.
Своєю чергою, віцепрезидент Єврокомісії зазначив, що стратегічне партнерство в сировинній галузі - важливий етап у розвитку відносин між Україною та ЄС, адже сфера критичної сировини має в Україні величезний потенціал. У цьому контексті було обговорено залучення європейських компаній до участі у приватизації об’єктів добувної галузі України, зокрема з використанням можливостей інвестиційної платформи у межах Європейського альянсу критичної сировини.
Шефчович також відзначив поступ України й рішучість української влади у проведенні таких важливих реформ, як земельна та судова.
Окрему увагу під час розмови було присвячено енергетичній проблематиці. Зеленський відзначив особисту роль Шефчовича у тристоронніх переговорах у 2019 році щодо укладення контракту на транзит газу територією України, завдяки чому країна отримала значні фінансові ресурси для розвитку, і висловив сподівання на активну роль Єврокомісії в подальшому забезпеченні прозорого та конкурентного європейського ринку енергоносіїв.
Глава держави також наголосив, що проект «Північний потік-2» є безпековим викликом для України й усього регіону, який становить загрози для енергетичної безпеки України та всієї Європи.
Співрозмовники обговорили низку актуальних питань порядку денного відносин між Україною та ЄС, зокрема в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна-ЄС, запланованого на 12 жовтня 2021 року в Києві.