Українські банки в більшості своїй стійкі і добре капіталізовані, незважаючи криза, викликана пандемією.
Про це свідчать результати оцінки стійкості банків і банківської системи в 2021 році, повідомляє прес-служба НБУ.
«Банківський сектор зараз є досить стійким і готовий до запланованого підвищення вимог до капіталу, незважаючи на вплив минулорічної кризи. Однак ряд банків повинен вжити заходів, щоб посилити свою стійкість до можливих кризових явищ надалі», – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що оцінку якості активів традиційно проходили всі банки, а 30 найбільших банків додатково пройшли стрес-тестування. За підсумками оцінки стійкості НБУ встановив вище мінімальний необхідний рівень достатності капіталу для ряду банків. Цей цільовий рівень розрахований таким чином, щоб навіть при реалізації стресових подій капіталу Банку було достатньо для покриття можливих збитків.
В цілому банки коректно відображають якість кредитного портфеля та інші основні показники діяльності. Здійснені аудиторами коригування в основному несуттєво позначилися на достатності капіталу банків. Їх основні причини-технічні неточності в оцінці кредитного ризику і подекуди некоректні трактування нормативних вимог.
У порівнянні з минулим роком держбанки скоротили прибуток за півроку на 13,5% внаслідок розриву показників за перший квартал.
«ПриватБанк» заробив у другому кварталі 9,2 млрд гривень. За пів року він отримав 11,6 млрд гривень, що на 17,2% менше, ніж минулого року.
«Укргазбанк» у другому кварталі отримав 482 млн грн. За пів року банк наростив прибуток і заробив 726 млн грн (+ 66,1% в річному вимірі).
«Укрексімбанк» після збитків минулого року за половину 2021 заробив 1,1 млрд гривень. З них у другому кварталі – 798 млн грн.
Найбільше прибуток скоротив “Ощадбанк”. За квітень-липень банк заробив 260 млн грн, а за півроку — 512 млн грн. Для порівняння, за першу половину 2020 року банк