Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік для 40 операторів газорозподільних систем (ГРС).
Відповідне рішення було прийняте на засіданні регулятора у середу, 22 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як запевнив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, після перегляду тарифи залишаться фактично на нинішньому рівні.
"Ми виходили з того, щоб коригування тарифів було на рівні інфляційних процесів, однак вийшло навіть менше, і переважно завдяки тому, що газ на виробничо-технологічні втрати, як ми й домовлялися, враховано на рівні 7,42 грн за кубометр. Тому практично це не збільшення, а коригування тарифів відбувається", – заявив Тарасюк.
За його словами, регулятор зараз разом з облгазами знаходять шляхи для того, щоб оператори ГРС, як і раніше, купували газ по 7,42 грн за кубометр, і ця цифра закладена у тариф на розподіл газу.
У підсумку НКРЕКП встановила найвищі тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік на рівні 1,99 грн за кубометр на місяць для споживачів ПАТ "Гадячгаз", АТ "Закарппатгаз", ПАТ "Лубнигаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Тисменицягаз", АТ "Харківгаз" та АТ "Чернівцігаз".
Найнижчі тарифи були встановлені для АТ "Київгаз" – 0,32, АТ "Харківміськгаз" – 0,43 ПрАТ "Кременчукгаз" – 0,46, АТ "Криворіжгаз" – 0,53 та АТ "Черкасигаз" – 0,57 грн /куб. м.
Як повідомлялося, спочатку оператори газорозподільних мереж (облгази) ініціювали підвищення тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік на 61-443%, пояснюючи це різким зростанням ринкової ціни природного газу.
Нагадаємо, у грудні минулого року НКРЕКП підвищила тарифи на розподіл газу на 2021 рік для 20 з 22 облгазів, у підсумку тарифи деяких з них зросли майже вдвічі.
Тоді підвищення тарифів у Нацкомісії пояснили необхідністю компенсувати недоотриманий тарифний виторг облгазів за 2015-2019 роки, а також компенсувати витрати, пов'язані з різницею в цінах при закупівлі в попередніх роках природного газу, необхідного для забезпечення виробничо-технологічних потреб.