Міністерство економіки України відкоригувало прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни на 2022 рік у бік більшої стриманості – 3,6% проти початкового прогнозу 3,8% наприкінці травня.
Про це повідомила перший віце-прем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко.
«Здебільшого це пов’язано з новими викликами через продовження коронавірусних обмежень. Міністерство очікувало, що обмеження для економіки буде знято раніше, але виявлення нових випадків та чергові хвилі COVID-19 свідчать про те, що підприємствам може знадобитися більше часу, щоб адаптуватися до нових умов», — пояснила Свириденко, відповідаючи на запитання агентства «Інтерфакс-Україна».
За її словами, прогноз інфляції залишається незмінним. Глава Мінекономіки нагадала, що Національний банк України вже вжив низку заходів, щоб повернути інфляцію у допустимі межі. «Ціль Нацбанку — це 5%, плюс-мінус 1%. Відповідно, за його розрахунками, вже в другій половині наступного року ми зможемо досягти такого показника», — зазначила перший віце-прем’єр.
Вона повідомила, що за підсумками 2021 року в України буде найвищий доларовий ВВП за всю історію — майже $ 200 млрд. «Коли президент прийшов до влади, доларовий ВВП країни становив лише $ 131 млрд. За великим рахунком, за п’ять років каденції президента ми можемо досягти зростання ВВП майже вдвічі», — заявила Свириденко.
Відповідаючи на запитання щодо координації економічного блоку уряду та Нацбанку, перший віце-прем’єр заявила, що завдання координації економічної політики — забезпечення макроекономічної стабільності та інтенсивне зростання.
«Згідно з українським законодавством, Національний банк України є незалежним регулятором. Він відповідає за стабільність банківської системи. Але жоден державний орган не може жити сам по собі, без співпраці з основними партнерами та урядом», — зазначила Свириденко.
Як приклад позитивної співпраці вона назвала нещодавно проведену велику нараду з українськими банками за участю голови Національного банку, «де ми домовилися про активізацію кредитування банками економіки наших підприємств».
Перший віце-прем’єр додала, що, крім Нацбанку та Мінфіну, головними партнерами Мінекономіки виступають також три парламентських комітети — з питань економічного розвитку, фінансової та податкової політики і бюджетний, «оскільки лише за їх підтримки ми можемо робити необхідні зміни до законодавства, які дадуть змогу прискорити зростання економіки загалом».
Серед пріоритетів у роботі Мінекономіки Свириденко виділила три: розвиток малого та середнього бізнесу, зростання ВВП та активізацію міжнародної торгівлі.
Теги : ВВП