Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс звернувся про допомогу потерпілим від стихії закарпатцям до зарубіжних партнерів. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Закарпатської облради.
У зв’язку з важкими наслідками грозових дощів з градом, які протягом 21-26 червня пройшли у Виноградівському, Іршавському, Мукачівському, Рахівському, Тячівському, Хустському та Ужгородському районах і завдали великої шкоди господарствам населення, голова обласної ради Михайло Рівіс звернувся з відповідним листом до гетьмана Краю Височина ЧР Їржі Бєгоунека щодо сприяння у наданні посильної допомоги постраждалим закарпатцям.
Аналогічні листи Рівіс направив і гетьману Пардубіцького краю ЧР Мартіну Нетолицькому, головам Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв СР Зденку Требулі та Петеру Худіку.
"Оскільки ресурсів обласної та місцевої влади недостатньо для подолання наслідків стихії, просимо Вас розглянути питання щодо можливості надання посильної допомоги потерпілому від стихії населенню Закарпатської області у прийнятний для Вас спосіб» - йдеться у листі.
Нагадаємо, 21-26 червня 2016 року територією Закарпаття пройшли грозові дощі, що супроводжувались аномальним градом, сильним буревієм та повінню. Внаслідок цього в області пошкоджено покрівлі понад 7 тисяч житлових будинків, 39 закладів бюджетної сфери (охорони здоров’я, культури, освіти, водного господарства), порушено електропостачання населених пунктів.
В окремих місцях, внаслідок різкого підняття рівня води у потічках та у малих ріках, пошкоджено дорожнє полотно доріг місцевого значення. Негативного впливу стихії зазнали 54 населені пункти Рахівського, Виноградівського, Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Тячівського, Хустського, Ужгородського районів та м. Мукачево.
Зокрема наразі є інформація про інформація про більш ніж 1200 пошкоджених будинків у 7 селах Хустського району та 6000 пошкоджених будинків у 14 селах Виноградівського району. В інших районах стихія зачепила меншу кількість будинків.
На боротьбу із наслідками стихії із резервного фонду обласного бюджету виділили 1,5 млн. гривень, що в середньому становить 10 (!) доларів з розрахунку на один постраждалий будинок.