Світові ціни на нафту у середу, 19 січня оновили свій максимум з 2014 року. Таке підвищення цін трапилося через перебої з поставками в Туреччині та тривожні геополітичні проблеми у РФ і Об’єднаних Арабських Еміратах.
Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Уточняється, що вартість бареля березневої нафти Brent станом на 9:15 за київським часом сягнула $87,90 (+0,45%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за $85,31 (+0,57%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $87,51 і $84,83 відповідно.
В свою чергу Турецький державний оператор трубопроводу Botas заявив у вівторок, що перекрив потоки нафти трубопроводом Кіркук – Джейхан після вибуху в системі. Причина вибуху невідома. Нафта цим трубопроводом надходить з Іраку – другого за величиною виробника в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), до турецького порту Джейхан, для експорту.
Зазначається, що геополітичні проблеми Росії – другого за величиною виробника нафти у світі, та ОАЕ – третього за величиною виробника нафти в ОПЕК, посилюють проблеми з постачанням. ОАЕ пізно ввечері у вівторок скликали засідання Ради безпеки ООН, щоб засудити напад на Абу-Дабі у понеділок з боку єменського руху хуситів, які загрожують подальшими нападами.
Також повідомляється, що представники ОПЕК заявили, що зростання цін на нафту може тривати впродовж найближчих кількох місяців, оскільки попит відновлюється, а можливості ОПЕК+ щодо збільшення пропозиції обмежені.
Раніше ми писали, що ціни на нафту марки Brent 17 січня зросли до максимального показника за понад три роки. Аналітики вважають, що причина у обмеженій пропозиції з боку ОПЕК+ та збереженні світового попиту на енергоносії попри штам коронавірусу «Омікрон».