Роз'яснення податкової щодо того, хто зобов'язаний вести облік товарних запасів
В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформує, що 26.11.2021 набрав чинності наказ Мінфіну від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку», який визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону про застосування РРО зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
При цьому дія Порядку № 496 не поширюється на платників єдиного податку першої групи.
Із загального числа платників єдиного податку II - IV груп (фізичних осіб - підприємців) вимоги Порядку № 496 поширюються виключно на платників, визначених п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України, які здійснюють:
-
реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
-
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
-
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Разом з тим вимоги Порядку № 496 поширюються на фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку третьої групи, які зареєстровані платниками ПДВ.
Також Порядок № 496 встановлює обов'язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.