У Китаї завершено будівництво найбільшого радіотелескопа в світі, який допоможе вченим вести спостереження за незвичайними космічними явищами і зможе вловлювати сигнали міжзоряного зв'язку.
Діаметр телескопа FAST - Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope - становить 500 метрів. Його поверхня складається з 4450 панелей, що займають площу розміром з 30 футбольних полів.
Гіганта вже прозвали «Китайським всевидячим оком», яке "потіснило" з п'єдесталу телескоп з Пуерто-Ріко, що знаходиться в обсерваторії Аресібо. FAST розмістився на південному заході провінції Гуйчжоу, і його спорудження зайняло 5 років і обійшлося країні в $ 180 мільйонів.
Втім, ідея створення телескопу з'явилася набагато раніше. Ще з 1994 року Китай почав будувати плани зі спорудження FAST і підшукувати для нього підходяще місце. Новий радіотелескоп почне роботу у вересні і буде використовуватися для пошуків пульсарів, гравітаційних хвиль і позаземного життя.
Протягом наступних 2-3 років користуватися телескопом будуть тільки китайські вчені. Вони будуть налаштовувати FAST і проводити з його допомогою перші дослідження. Після цього телескоп стане доступний вченим усього світу.
Спорудження цього телескопа - частина великої космічної програми Китаю. У найближчих планах Піднебесної - будівництво власної космічної станції і створення космічного телескопу, який буде потужніший за американський телескоп «Хаббл» в 300 разів.
Через будівництво радіотелескопу жителів прилеглої території закликали покинути свої житла, щоб не заважати роботі FAST. Передбачається, що до вересня близько 9000 мешканців Гуйчжоу будуть переселені. Їм обіцяна компенсація в розмірі 12000 юанів ($ 1800).
Джерело @ За матеріалами trust.ua