10.05.2022 12:29
Національний банк України уточнює валютні обмеження, щоб мінімізувати можливості для непродуктивного відтоку капіталу з країни та дати змогу громадянам задовольняти власні потреби, а економіці — відновлюватися.
Про це сказано на сайті НБУ.
Найважливіші оновлення, що почали діяти з 10 травня:
- транскордонні перекази.
Іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення. Практична реалізація цієї норми спрятиме підвищенню зацікавленості нерезидентів у купівлі ОВДП, зокрема за кошти, отримані від планових погашень та виплат доходу.
Також Національний банк дозволив здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів;
- розрахунки за кордоном.
Тимчасово заборонені розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками. Відповідні зміни спрямовані обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України.
Звертаємо увагу, що зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.
- операції НБУ з продажу та купівлі валюти.
Національний банк припиняє проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США. Вони здійснюватимуться як на умовах "тодˮ (у звичайному режимі), так і на умовах "томˮ (лише з метою задоволення потреб оборони).
Нагадуємо, що до початку повномасштабного нападу росії на Україну центробанк проводив операції з купівлі-продажу валюти з банками лише в доларах США.
Також визначено, що банк матиме змогу проводити операції з Національним банком із купівлі та продажу іноземної валюти у випадку, якщо упродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.
Джерело @ Finance.ua