05.07.2022 10:15
Після відкриття ринку землі у липні 2021 року до традиційних для українців фінансових інструментів — нерухомість, депозити, облігації, бізнес — додався ще один: земля сільськогосподарського призначення.
Земля традиційно вважається одним з найнадійніших об’єктів вкладання коштів. В Україні ж до цього активу інвестори поки що тільки звикають. Втім, в інвестиційній привабливості гектара та реальних перспективах росту його вартості не сумніваються навіть найзатятіші скептики. А тому тих, хто вирішує інвестувати в землю, стає дедалі більше
Власник земельної ділянки отримує прибуток від агровиробників у вигляді рентної плати. У середньому рентна плата становить 8%-12% від ринкової вартості землі.
Крім рентних платежів, власник землі також отримує додатковий прибуток за рахунок зростання ринкової ціни землі. На тлі зростання глобального попиту на продукти харчування при дефіциті земельних ресурсів протягом останніх 10 років вартість сільгоспугідь у сусідніх країнах зростала в середньому на 15%-20% на рік. Таким чином, середньорічна дохідність від інвестицій у землю становить 23%-30%.
Що треба зробити щоб купити інвестиційно привабливу ділянку:
- Визначитися з регіоном і дослідити там ринок землі: яка середня вартість ділянки і яку площу можна придбати, виходячи зі свого бюджету.
- Вибрати ділянку. А це завдання «із зірочкою» тому що є великий ризик натрапити на шахраїв.
- Перевірити ділянку. А саме поцікавитися документами на неї, щоб вся інформація була внесена правильно.
- Зробити оплату. Має здійснюватися обов’язково в безготівковій формі.
- Укласти договір. Укладання угоди про придбання землі здійснюється із залученням нотаріуса.
Джерело @ Finance.ua