Зараз на туристичні бази та пляжі ми дивимося лише у військових хроніках.
Ще одна річ, яку у нас відібрали рашисти – відпочинок. Частина місць, де любили бувати туристи, зараз не лише окупована, а й знаходиться під ворожим вогнем. Працюють подекуди лише поодинокі пансіонати чи турбази.
Лише за перші чотири місяці податкові надходження від туризму скоротилися на 18%. Це лише вершина айсберга: будуть набагато більші втрати. Оцінити втрати можна буде восени, оскільки основним є літній сезон. До того ж, ми розуміємо, що немає як такого в'їзного туризму. Фактично це лише Київ та Львів — міста, де є іноземці, міжнародні організації, журналісти, дипломати тощо. Важко назвати це туризмом, але вони живуть у готелях, харчуються у ресторанах, які сплачують туристичний збір, — зазначає у коментарі медіа «Грунт » керівниця Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів.
А наприклад, масштаби негативних екологічних наслідків для природи ми зможемо оцінити лише після війни. Зараз багато повідомлень, що у Чорному морі вмирають дельфіни, на Херсонщині горять плавні, заміновані моря, постійні постріли та вибухи погано впливають і на флору, і фауну.
Більш ґрунтовно зможуть відповісти екологи з часом. І тоді ми побачимо, що взагалі можна буде відновити. Бо чогось взагалі ми ніколи не зможемо відновити, — зазначає Мар'яна Олеськів.
Керівник Держтуризму сподівається, що після деокупації пошкоджені природні локації допоможуть нам відновити наші партнери.
Те, що ми бачимо в Криму, де Росія «господарює» вже давно, там фактично негативно вплинуло на флору, фауну. З рекреаційної зони Крим перетворювався на військову базу. Там вплив на природні локації дуже суттєвий. Нині в окупованій Херсонській, Запорізькій областях вони фактично роблять так само – але у прискореному темпі, – наголошує Мар'яна Олеськів.
На деяких окупованих територіях рашисти змушують працівників баз відпочинку відкривати заклади для роботи. Деякі, щоб урятувати бізнес, погоджуються на співпрацю самостійно.
Зрозуміло, що навіть таке «відкриття» баз відпочинку та готелів не рятує туристичний бізнес на окупованих територіях. Здебільшого відвідувачами є місцеві жителі, які можуть приїхати на вихідні.
Про факти рейдерства росіян у Кирилівці повідомляло видання "РІА-Мелітополь". Там так звана окупаційна адміністрація змушує підприємців та орендарів земель перереєструватися та сплачувати податки до РФ. Закликають переходити на так звану перереєстрацію окупанти та у Скадовську Херсонської області. За словами мера міста Олександра Яковлєва, підприємці на це не погоджуються. Тому більшість об'єктів закрито. А збитки від втрати курортного сезону оцінюються у сотні мільйонів гривень.
Джерело @ Соцпортал