Процедура одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб – так звана податкова амністія, що мала завершитися вже за два тижні (1 вересня), подовжена до 1 березня 2023 року.
Відповідні зміни до Податкового кодексу підтримала Верховна Рада, передає «Закон і Бізнес».
Йдеться про декларування сум, що перевищує ліміт у 400 тис. грн.
Механізм податкової амністії простими словами виглядає наступним чином. Банк відкриває рахунок, клієнт кладе на нього кошти, заповнює анкету, де пише про те, що це гроші не від тероризму, не від торгівлі людьми, а від бізнесу чи від заробітних плат у конвертах. Тоді банк видає клієнту довідку, яка додається до декларації. Сама ж одноразова декларація подається в електронному вигляді до податкової.
Надалі залежно від розміру та типу задекларованих статків сплачується збір у розмірі від 2,5 до 9%.
Надалі планують відслідковувати та контролювати лише великі витрати — як то купівля квартири чи автомобілю, а також сплату за навчання дітей.
Нещодавно Державна податкова служба повідомляла, що з початку кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб було задекларовано 3,7 млрд гривень. При цьому сума задекларованого до сплати збору склала 225,1 млн гривень.
Як має відбуватися фінансовий моніторинг тіньових доходів, та чому замість амністії можна дістати кримінальну справу читайте у статті «Податковий оксюморон».
Джерело @ Закон і Бізнес