Україна вже почала експорт електроенергії до країн Європи – Молдови та Польщі – і має намір збільшити обсяги поставок. Наразі поставляється у різні години по 30-95 МВт у Молдову (з 11 квітня) і до 75 МВт у Польщу (з 12 квітня).
Про це повідомило "Укренерго". У компанії наголосили, що продаж електроенергії відбувається лише за наявності профіциту в енергосистемі України. Нині такий профіцит є.
"Станом на 12 квітня виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу споживачів. В енергосистемі є достатній резерв потужності", – зазначили в компанії.
У планах – вийти на показники експорту струму, що перевищують торішні, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Він зазначив: відновлення експорту є відповіддю України на російські атаки.
"Це доказ того, що у держави-терориста нічого не вийшло з погляду знищення нашої енергетичної системи. І зараз ми сподіваємося вийти на ті обсяги експорту, які були минулого року. Ми плануємо і вестимемо переговори щодо їх збільшення, бо сьогодні резерв у системі дає змогу це зробити", – йдеться в повідомленні.
Водночас міністр запевнив: попри такі плани, ключовим завданням є забезпечення внутрішніх потреб в електроенергії. А тому продаж ресурсу може бути будь-якої миті зупинено – це станеться у тому випадку, якщо "не буде забезпечено належного рівня генерації".
На що підуть гроші
За словами Галущенка, доходи від експорту електроенергії дадуть можливість залучити додаткові фінансові ресурси для відновлення енергетичних об'єктів, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок російських атак. Утім, визнав він, повністю проблему ці гроші не вирішать.
"Ми не бачимо можливості повністю закрити завдяки експорту відповідні фінансові потреби для відновлення енергосистеми до наступного опалювального сезону. Але можливість отримання цих коштів дасть змогу фінансово підживлювати наші генерації та компанії для того", – зазначив міністр.
Хто купує
Нині Україна вже експортує електрику. За словами Галущенка, поки продажі йдуть у невеликих обсягах у Молдову та Польщу.
Джерело @ Обозреватель