На черговому засіданні Громадської Ради затвердили установчі документи та обговорили напрямки подальшої роботи.
У приміщенні актового залу Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Громадської ради при Управлінні Держпраці у Закарпатській області під головуванням обраного на попередньому засіданні голови – виконавчого директора Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» - Михайла Думнича.
На порядок денний виносилися три основні питання: затвердження установчих документів та плану роботи на ІІ півріччя 2016 року, а також організація роботи з профілактики виробничого травматизму та навчання спеціалістів з питань охорони праці в області.
Крім членів Громадської ради, на засідання були запрошені представники обласного управління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, спеціалізованих навчальних закладів, які проводять навчання з питань охорони праці, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
Насамперед, учасники зібрання затвердили установчі документи - Положення та Регламент Громадської ради, офіційний бланк та обговорили питання щодо виготовлення посвідчень членів ГР.
Після обговорення, затвердили плани роботи громадської ради на ІІ півріччя 2016 року.
Окрім цього учасники засідання обговорили актуальні проблеми організації системи охорони праці на підприємствах Закарпаття. Так, начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош коротко охарактеризував ситуацію, пов’язану з виробничим травматизмом на підприємствах краю. Богдан Володимирович, зокрема, зауважив, що у продовж останніх трьох років намітилася певна тенденція до зниження рівня травматизму, але дещо збільшилася кількість нещасних випадків у соціально-культурній сфері.
Начальник відділу – страховий експерт Іван Чечерський звернув увагу на відсутність належної роботи по навчанню спеціалістів з питань охорони праці в обласному управлінні фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, оскільки Правлінням фонду України для цього за останні три роки не виділено жодної копійки.
Як відмітили виступаючі,проблеми в цьому питанні розпочалися ще в травні 2013 року з непродуманої фондом України організації так званого «масового навчання спеціалістів», що призвело практично до розвалу існуючої до цього системи навчання в області. Вкрай негативно на ці питання впливає бездіяльність органів влади в реформуванні двох соціальних фондів. Обговорення цих питань поступово переросло у жваву дискусію, під час якої кожен з присутніх мав можливість висловити власну точку зору.
Підсумовуючи сказане, головуючий проаналізував пропозиції учасників зібрання, наголосив на необхідності активізувати роботу по проведенню заходів з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Михайло Думнич підтримав пропозицію виступаючих дану ділянку роботи передати Державній службі України з питань праці, яка зможе успішно її координувати.
Окремі з висловлених пропозицій були внесені до плану роботи.
Читайте також: