Глобальний інноваційний індекс 2016 року очолили Швейцарія, Швеція, Великобританія, Сполучені Штати Америки, Фінляндія та Сінгапур, – повідомив Центр новин ООН.
У порівнянні з рейтингом минулого року Швеція піднялася з третього місця на друге, потіснивши Великобританію.
При цьому США піднялися на одну сходинку – з п’ятого місця на четверте, – потіснивши вниз Нідерланди, які стали дев’ятими.
Як відомо, Швейцарія вже кілька років поспіль лідирує, залишаючись головним новатором в світі.
Особливість Індексу інновацій цього року в тому, що вперше до групи високорозвинених держав, незмінно очолюють рейтинг, приєднався Китай. Країна увійшла в число 25 провідних новаторів світу, зазначив генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Френсіс Гаррі.
«Китай показує дуже гарні результати в області інновацій. Потенціал країни постійно зростає. Цього року КНР увійшла в першу групу з 25 глобальних новаторів, ставши першою країною із середнім рівнем доходу, яка домоглася такого вражаючого успіху », – підкреслив Гаррі.
Чотири країни-лідера Індексу – Японія, США, Сполучене Королівство і Німеччина – виділяються в плані «якості інновацій». Цей важливий індикатор відображає рівень розвитку вищої освіти, число наукових публікацій і кількість поданих міжнародних заявок на патенти.
Україна розташувалася між Монголією і Бахрейном, які займають 55 і 57 місця відповідно. У групі країн з доходом нижче середнього, куди входить наша країна, вона зайняла друге місце після сусідньої Молдови. В регіоні «Європа» Україна на 34 місці з 39, випереджаючи Македонію (58), Сербію (65), Білорусь (79), Боснії і Герцоговини (87) і Албанію (92). При цьому наша країна єдина серед європейських країн в загальній рейтингу від 50 до 100, хто покращив свої позиції.
В рамках Глобального інноваційного індексу аналітики розподілили країни на три сегменти – лідери, успішні і країни-аутсайдери – в залежності від розміру ВВП на душу населення при оцінці впливу на нього інноваційних ринків. Україна знаходиться в ближче до центру кривої в сегменті «процвітаючих» ефективних інноваторів (білі кола) поряд з В’єтнамом, Індією, Філіппінами, Вірменією і Марокко.
Найбільш слабкими критеріями в Індексі інновацій для України є «Політична стабільність і безпека» (125 місце з 128), «Легкість вирішення питань банкрутства» (113 – позаду Гондурасу і Ірану), «Політичне середовище» (123), «ВВП на одиницю використовуваної енергії »(115 місце слідом за РФ). Також слабким місцем є категорія «Інвестиції», де наша країна зайняла 77 місце в індикаторі «Простота захисту міноритарних акціонерів», 76 – в «Ринкової капіталізації» національних компаній. За індикатором «Кількість венчурних інвестицій» на мільярд доларів ВВП Україна посідає 42 місце. Цікаво, що Глобальний індекс інновацій також враховує деякі культурні індикатори, де нашим слабким місцем є «Кількість знятих художніх фільмів» на мільйон населення – 94 місце в рейтингу.