Мінвідновлення з 2024 року планує впровадити електронну чергу (єЧерга) для всіх транспортних засобів, зокрема приватних, повідомив заступник міністра Сергій Деркач в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Є історія з нелегалами, які їздять "бусиками", а є - з великими автобусами. На пунктах пропуску вони проїжджають окремою смугою, як мікроавтобус. Поки що ми їх не бачимо, але з наступного року будемо бачити завдяки електронній черзі. З наступного року, у нас взагалі всі транспортні засоби, навіть приватні, будуть виїжджати за електронною чергою", - сказав Деркач.
Також, за його словами, у середині листопада буде презентовано нову е-платформу легальних перевізників, орієнтуючись на яку агрегатори з продажу квитків розумітимуть, який із рейсів легальний, який ні, і, відповідно, не продаватимуть квитки на нелегальні рейси.
Зі створенням реєстру буде прив'язка: реєстр, перевізник-ліцензіат і його конкретні автобуси. Таким чином перевізник не зможе зареєструвати свій автобус на якийсь неіснуючий офіційної рейс. Досі такого реєстру не існувало. Перевізники вносили в Excel-табличку.
Крім того, заступник міністра наголосив на важливості відкриття спільних пунктів пропуску та запровадження спільного контролю. Вже підготовлена Стратегія розвитку всіх автомобільних пунктів пропуску до 2030 року. Документ представили Євросоюзу. Очікується, що master plan, який є частиною стратегії, буде підписаний на рівні держав офіційно.
План містить детальні й чіткі терміни щодо нових пунктів пропуску, будівництво яких заплановано, а також розширення існуючих, запровадження пунктів зі спільним контролем, будівництва супутньої дорожньої інфраструктури, розрахунок інвестицій.
"Пункти пропуску зі спільним контролем дозволяють економити не тільки час, але й кошти. Не потрібно будувати інфраструктуру для двох пунктів пропуску, достатньо одного. Зекономлені кошти можуть бути спрямовані на будівництво під'їзної дороги до пункту пропуску або облаштування сервісної зони", - розповів Деркач.
Джерело @ Ліга:Закон