Більше 163 млрд грн втратили вкладники на рахунках ліквідованих банків у 2014-2016 рр. Втрати вкладів фізичних осіб становлять 111 млрд грн, і 52 млрд грн – у бізнесу. Про це заявила президент Асоціації захисту банків Катерина Назимко, зазначивши, що чиновники досі не можуть виробити ефективну модель відшкодування коштів клієнтам, постраждалим у результаті закриття банків.
“Не дивлячись на величезні втрати вкладників, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив постраждалим клієнтам банків із січня 2014-го до 1 липня 2016 року 80,8 млрд грн. Невиплаченими залишаються більше 30 млрд грн. І левова частка цієї суми не буде компенсована людям, оскільки розмір їхніх внесків перевищує 200 тис. грн, гарантовані державою”, – цитує Назимко прес-служба організації.
За її словами, за період очищення банківської системи 1,5 млн осіб були змушені отримувати свої депозити через систему компенсації вкладів.
“Найчастіше в числі вкладників, суми депозитів яких перевищують гарантовані державою 200 тис. грн опиняються люди, які зберігали свої заощадження в іноземній валюті. Через девальвацію гривні їхні вклади за 2 роки знецінилися більш ніж втричі: безготівковий курс національної валюти просів з 8 до 25 грн за долар. Держава повинна гарантувати безпеку вкладів населення. Однак цифри сьогодні свідчать про те, що нинішні чиновники не виконують своїх прямих функцій, а проведені ними регулятивні реформи призводять до зубожіння населення”, – підсумувала Назимко.
Як відомо, Асоціація захисту банків об’єднала експертів та учасників фінансового ринку для того, щоб розробити альтернативну стратегію виходу банківського сектору з кризи.
Джерело @ За матеріалами Корреспондент