Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що з 1 грудня 2024 року всі бронювання працівників здійснюватимуться виключно через портал «Дія», а не через мобільний застосунок цієї платформи.
У Мінекономіки повідомили, що роботодавці можуть бронювати працівників онлайн з 1 грудня, коли набуде чинності постанова № 1332 КМУ. Якщо підприємство оновило статус критичної важливості після цієї дати, працівника можна забронювати на рік. У разі відсутності оновлення статусу бронювання буде доступне тільки до 28 лютого 2025 року.
Які підприємства можуть бронювати працівників
Забронювати своїх працівників можуть лише ті компанії, що відповідають новим вимогам для бронювання, а саме:
- середній рівень заробітної плати працівників компанії має бути не менше 2,5 мінімальних зарплат, тобто 20 000 грн на місяць; така ж заробітна плата повинна бути у заброньованих працівників;
- підприємство не повинно мати заборгованості зі сплати ЄСВ та інших податків;
- третій критерій обирається підприємством із переліку, зазначеного у постанові КМУ № 76 або в регіональних чи галузевих вимогах.
Бізнес, що відповідає трьом зазначеним вимогам, має право на бронювання працівників. Термін дії бронювання для критично важливих підприємств складає 12 місяців.
Як забронювати працівника через Дію
Щоб оформити бронь від мобілізації через «Дію», керівник компанії або уповноважена ним особа повинна виконати наступні кроки:
- Зареєструватися або авторизуватися на порталі «Дія» та вибрати в розділі «Послуги» сервіс «Бронювання працівників».
- Вказати дані працівників, яких необхідно забронювати (ПІБ, ІПН, номер паспорта, термін дії відстрочки, якщо є), а також повну назву підприємства, його місцезнаходження та код ЄДРПОУ.
- Керівник підписує заяву особистим електронним підписом.
- Система перевіряє, чи відповідає підприємство вимогам, чи працівник офіційно працевлаштований, а також чи є його дані в реєстрі «Оберіг».
- Протягом 72 годин (але часто це відбувається і за годину) керівник отримує сповіщення про результат розгляду кожного працівника.
- У разі позитивного рішення Міноборони автоматично переводить військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік, і він вважається заброньованим. У разі відмови надається причина.
- Витяг про бронювання можна завантажити з порталу «Дія» та роздрукувати при потребі.
Результати можна буде переглянути в електронному кабінеті, а також у додатку Резерв+ для працівника, якого забронює підприємство, повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.
Для критично важливих підприємств встановлено ліміт на бронювання, що не перевищує 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників. Тепер при розрахунку не враховуються військовозобов'язані жінки та працівники, які отримали відстрочку від мобілізації за іншими підставами. Квоту можна збільшити для окремого підприємства за рішенням міністра оборони, проте механізм ухвалення цього рішення не зазначений у постанові КМУ № 1332.
Джерело @ The Page