Стаття опублікована на Forbes, автор Nick Morgan. Багато досліджень публічних виступів були зосереджені на мові тіла, особливо двох її аспектах, які значно поліпшують ефективність вашого виступу.
Перший аспект мови тіла, що досліджують "владні пози." Виглядають вони так: людина стоїть рівно, кладе руки на пояс, щоб відвоювати собі більше місця та широко посміхається, щоб показати свою впевненість, як герої коміксів. Основна ідея полягає у тому, що приймаючи таку позу, ваше тіло транслює вашому розуму більше впевненості.
На початковому етапі дослідження першого аспекту показували, що обираючи таку позу ваше тіло почне виробляти більше тестостерону та менше гормонів стресу. Подальші дослідження не підтвердили ці початкові показники, але учасники експерименту все одно зробили колективний висновок про те, що почувають себе більше краще та впевненіше, займаючи таку позу.
Другий аспект дослідження мови тіла полягає у виявленні впливу мови тіла спікера на публіку, а не на власне самопочуття. Висновки дослідження другого аспекту є більш тонкими та складними, але, підсумовуючи, можна сказати, що відкритість мови тіла оратора до аудиторії поліпшує позитивну оцінку його здібностей та оцінку сказаного.
Одним словом: в момент публічного виступу, оратор повинен займати такі пози, щоб водночас і почувати себе впевненіше і отримати краще сприйняття слухачів через відкритість та рух вперед, назустріч аудиторії. Такого, фактично, неможливо здійснити, сидячі в кріслі.
Але не все так просто. Ще одні дослідження показали, що ті студенти, які виконували тест зручно сидячи та розслабившись в кріслі, отримували вищі результати, оскільки самовільні пози тіла вивільняли пізнавальні здібності мозку. Натомість, ті з студентів, хто сиділи рівно та не зручно, показали гірші результати на екзаменах.
Секрет полягає в тому, що турбота про те, як ти сидиш, виглядаєш, ходиш та інші дії припадає на нашу свідомість і мозок перенапружується, роблячи декілька дій одночасно.
Людська свідомість може обробити біля 40 біт інформації. Це не дуже багато, тому основне навантаження припадає на підсвідомість, що може обробити біля 11 млн. біт. інформації. Проте те, що ми робимо за допомогою підсвідомості не осмислюється в момент дії, воно відбувається самостійно та природно.
На жаль, інстинкти часто закривають нас від великого скупчення людей, щоб людина почувала себе в безпеці. Люди займають «владні пози», щоб залякати інших? Ні, вони займають протилежні варіанти до них, наприклад, ховаються у куточку.
Таким чином, крім того, щоб навчитися говорити правильно, гарно презентувати себе, оволодіти різними професійними навичками, вам ще потрібно також довести до автоматизму мову тіла, спочатку постійними тренуваннями, що осмислюватимуться свідомо, а потім перейдуть на рівень підсвідомості, що не заважатиме вам при мовленні.
Якщо не працювати над мовою тіла, то тоді людина перебуватиме під владою еволюційних інстинктів (самозахисту, боязні та інш.). Чи такою людиною ви хочете бути?
Джерело @ Forbes