
Вихід на пенсію у 60 років має стати винятком, а не правилом: в Україні хочуть масово відправити на роботу пенсіонерів. У уряді вважають, що українці віком 60+ ще могли б принести державі чимало користі, якби залишалися на роботі. Тож у Мінсоцполітики готують зміни до закону, які б заохочували роботодавців як залишати на роботі пенсіонерів, так і брати громадян віком 60+ на вакантні місця.
Про це розповіла в інтерв’ю Українському радо очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
На ринку праці вже й без законодавчих змін намітився тренд на працевлаштування людей пенсійного віку. Роботодавці у пошуках заміни мобілізованим молодим чоловікам, звернули свої погляди на їхніх старших колег, які вже встигли вийти на пенсію, але ще не освоїлись у новому амплуа. Такі люди ще не розгубили набутий роками професійний досвід, не відстали безнадійно від нових технологій і ще мають досить здоров’я, щоби знову засукати рукави до роботи. Тим більше, що демографічна ситуація в країні до цього спонукає.
Ринок праці потребує робочих рук, а їх катма. Адже багато молодих чоловіків працездатного віку були змушені змінити орала на мечі. Водночас немало молодих жінок, рятуючись від війни, виїхали з дітьми за кордон. А працювати комусь потрібно, адже країна живе не лише війною.
Через це зараз в уряді метикують, як можна залучити до роботи якомога більше пенсіонерів, які ще мають снагу до роботи. Найперше, що слід зробити – подолати пересторогу молодих роботодавців щодо працевлаштування літніх людей. Адже ейджизм ще міцно сидить у головах багатьох наших співвітчизників. І хоча законом заборонена дискримінація за віком, усе ж багато роботодавців відсіюють потенційних працівників, яким за скількись там років.
Втім, для цього є певні підстави: літні люди більш консервативні і мають гірші фізичні кондиції. Вони не так швидко навчаються новому, швидше забувають і повільніше працюють. Але все це можна було б компенсувати певними податковими преференціями для роботодавців, які візьмуть на роботу пенсіонера, каже Жолнович.
"Зацікавити роботодавців, щоб це був для них вигідний ресурс, щоб вони були зацікавлені залишати людей літнього віку на роботі й щоб тільки фактор віку не був впливом і підставою для звільнення", - каже чиновниця.
Вона також дає рецепт, як можна стимулювати роботодавців, щоб вони брали на роботу людей пенсійного віку.
"Ми розглядаємо як варіант зменшення податкового навантаження за такого працівника, тому що вони вже певний вік відпрацювали, і якщо та людина піде на пенсію, то вона взагалі не продукує податків. Тому, залишаючи частину ЄСВ і зменшуючи ПДФО, ми залишаємо цю людину на ринку, вона створює прибуток, генерує його для економіки та суспільства, ділиться своїм досвідом, а також залишається в активному довголітті", - поділилась Оксана Жолнович.
До речі, залишатись активним гравцем на ринку праці – це ще й благо для самого пенсіонера. Адже, крім своєї пенсії, він ще й матиме зарплату, а отже набагато краще почуватиметься матеріально. До того ж доведено, що літні люди, які працюють, краще почуваються і краще виглядають за своїх однолітків, які перейшли до пасивного способу життя. Отже, вигода від такого працевлаштування буде як для держави та роботодавців, так і для самих пенсіонерів.
Джерело @ Today