25-го жовтня за сприяння Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва відбувся парламентський круглий стіл на тему «Індустріальні парки - інструмент регіонального розвитку та економічного зростання». За підсумками зустрічі, голова Обласного об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття" в інтерв'ю виданню "Бізнес" висловив власне бачення змін, яких негайно потребує українська економіка.
Пряма мова.
"Ми займаємо 133 місце за інвестиційною привабливістю з 138 країн, тож очевидно, що треба щось змінювати, створювати умови для інвестицій. Закон про індустріальні парки - НЕ радикальний і не змінить в країні всього. Це навіть не той закон, на який прийде інвестор, це тільки перший крок, імпульс. Ті преференції, які ми вкладаємо в цей закон - не конкурентоспроможні порівняно з тими країнами, які нас оточують. Без прямих інвестицій ми не зможемо підняти економіку. Є інструментарій, що дозволяє підняти економіку, яким користувалися інші країни, що межують з Україною. Цілий набір інструментів, який дозволить зробити перенесення виробництв із заходу на схід. Без цього не буде ні нових технологій, ні робочих місць, ні збільшення зарплати, не буде податків та експорту. У нас немає часу і питання потрібно вирішувати негайно, ми вже і так відстаємо.
Крім закону про індустріальні парки, необхідно відроджувати закон про спеціальні економічні зони, наповнити їх новим змістом і адаптувати до тієї законодавчої бази, яка є сьогодні. Закон про спеціальний режим інвестиційної діяльності - в тих областях, де є пріоритети, саме там робити покращені умови - тоді ми накриваємо і економічну вертикаль, і горизонталь, і країна буде розвиватися. Тоді ми почнемо вигравати конкуренцію за інвестора.
Скасування СЕЗ була злочинною помилкою. Можу навести приклад області з "божевільним" зростанням економіки - це Закарпаття. Було задекларовано 1.5 млрд дол інвестицій - і в одну ніч ми відмовилися від усіх гарантій для цих грошей. З 11 регіонів, де були СЕЗ, було всього одне порушення на всі 80 підприємств. Сьогодні нам доведеться повертатися і додавати нові закони.
Опоненти кажуть, що в законах про СЕЗ була, а в законах по індустріальним паркам - може бути корупційна складова. Але якщо в Кабміні корупція - що нам, закривати його? Верховну Раду? Адміністрацію президента? Сьогодні ми маємо 0 інвесторів і 0 податків для держави. Завтра прийде інвестор, вкладе 100 гривень, 20 гривень держава йому поверне. І ми готові міркувати про те, як це погано - втрачати 20 гривень, тому що будуть зловживання, або про те, що будуть надходження в 80?"
Теги : погляд, Панов, інвестиції, індустріальний парк, СЕЗ, Закарпаття, Київ, круглий стіл, Парламент, Рада