Представники країн-учасниць Комітету з державних закупівель Світової організації торгівлі (СОТ) погодили приєднання України до «Угоди про державні закупівлі» (Agreement on Government Procurement, GPA).
Схвальне рішення було прийнято в Женеві після тривалих перемовин із представниками закордонних делегацій. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі.
Угода GPA поширює головний принцип СОТ - рівний доступ до ринків - на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці - до закордонних. Але, якщо іноземні компанії вже давно можуть брати участь у публічних закупівлях в Україні, законодавство встановлює рівні умови участі для національних та іноземних постачальників, то для українських компаній приєднання до Угоди означає відкриття глобального ринку, який для них був повністю закритий.
«Ринок публічних закупівель країн СОТ оцінюється у 1,7 трлн дол. Це більш ніж у 30 разів більше українського експорту в 2014 році. Приєднання до Угоди відкриває для українців найлегший шлях експорту, адже правила і вимоги до тендерів чітко структуровані. Пропонувати українські товари та послуги можна буде на державних тендерах США, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу чи Канади. Крім того, не прийдеться витрачати величезні кошти на маркетинг, місце на полиці чи відкриття представництва. Достатньо буде знайти тендер в інтернеті й подати заявку», - цитує заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова веб-сайт МЕРТу.
Приєднання до GPA - це ще й знак якості держави для іноземних інвесторів. Це позитивний сигнал та доказ того, що Україна переймає найкращі практики та отримує схвалення від провідних країн світу. Це також закріплює міжнародну репутацію України, що дозволяє більш ефективно відстоювати економічні інтереси на глобальному ринку, йдеться у повідомленні.
Джерело @ Офіційний сайт МЕРТУ