22% українців незадоволені своєю роботою. Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua.
“Невдоволеність роботою є основною причиною емоційного вигорання. Це стан виснаження на тлі хронічного стресу, який призводить не тільки до “блокади” всіх сил людини, але й до втрати відчуття радості від життя. Також серед передумов емоційного виснаження – відсутність професійного розвитку та кар’єрного росту”, – зазначають експерти порталу.
Згідно з результатами дослідження, 22% опитаних зазначають, що не відчувають інтересу до своєї роботи. У них немає бажання приходити на роботу і вирішувати будь-які питання і завдання, що стосуються їх прямих обов'язків. Кожен п'ятий респондент вважає, що через велику завантаженість та відповідальність він постійно нервує. 18% українців зазначили, що головною причиною емоційного розладу є брак часу на відпочинок, що призводить до фізичної перевтоми та емоційних розладів.
Кожен четвертий опитаний працівник зазначив, що боїться втратити роботу через необхідність заробляти кошти для себе та своєї родини. Це додає стресу і впливає на результативність праці. Прискорює процес емоційного вигорання. Адже доволі важко зосередитися на виробничих задачах, коли більша частина ресурсу витрачається на стабілізацію внутрішнього стану.
Кожен п’ятий вважає, що постійно нервує через велику завантаженість і відповідальність. 16% опитаних заявили, що емоційне вигорання є наслідком низької зарплати. Також працівники зазначають, що потрібна не тільки достойна оплата праці, а й у схвалення їхніх дій керівництвом. Працівники відчувають постійний стрес через погані відносини на роботі. Несприятлива атмосфера в колективі негативно впливає не лише на продуктивність праці, але й на емоційний стан загалом.