Метою конкурсу є розвиток творчого потенціалу студентів, стимулювання підприємницької активності у студентському середовищі, підвищення рівня наукових розробок молодих вчених та створення умов для реалізації інноваційних ідей.
Цього року на розгляд конкурсної комісії було представлено 16 проектів, 7 з яких дійшли до фіналу. Конкурсна комісія оцінювала проекти за трьома основними критеріями: інноваційність та оригінальність проекту, потенціал до комерціалізації та ідея. У фінальному етапі конкурсу інноваційних ідей взяли участь студенти і аспіранти фізичного, хімічного, біологічного та географічного факультетів УжНУ, які презентували оригінальні ідеї, спрямовані на наукові дослідження в галузі фізики та хімії, аналогів яким немає ніде в світі; створення принципово нового обладнання для співробітників служб порятунку із автономною системою живлення; очищення поверхонь без їх пошкодження за допомогою розробленої та зібраної установки; утилізацію сміття та вирішення проблем з безпритульними тваринами, шляхом встановлення механічних апаратів; а також плантаційне лісовирощування для виробництва паливних брекетів як джерело альтернативної енергії.
Вислухавши виступи семи претендентів конкурсна комісія вирішила присудити перше місце проекту фізичного факультету "Реставратор 2017", а саме - команді з кафедри прикладної фізики у складі Т. Феделеш, І. Марушка та В. Біланчук. На думку комісії саме цей проект найбільш відповідає критеріям оцінки та за своїм змістом є готовим стартапом, оскільки ідея створення установки, яка не пошкоджує поверхні при її очистці є актуальною та оригінальною. Окрім цього, командою, в рамках підготовки проекту, було проведено ряд досліджень, на базі яких створено абсолютно безпечну у використанні установку, яка працює, але ще потребує вдосконалення та здійснено розрахунок необхідних витрат для комерціалізації проекту.
Після вручення дипломів учасникам конкурсу інноваційних ідей "Стартап УжНУ 2017" модератор надав слово Голові обласної організації роботодавців "Закарпаття", члену наглядової ради ПрАТ "Єврокар", віце-президенту Ассоціації "Інноваційний розвиток України" Панову В. О., який звернув увагу учасників конкурсу на те, що стартап - це бізнес, а тому кожен проект має бути завершеним продуктом праці, який можна продати. Зокрема, Панов В. О. зауважив, що нашим студентам, аспірантам та молодим вченим не вистачає підприємницького духу, вміння працювати в команді та реалізовувати свої ідеї, однак наголосив на тому, що приємно вражений запровадженням конкурсу інноваційних ідей в УжНУ, адже саме у вищому навчальному закладі мають закладатись основи для стартапів, які необхідно розвивати і реалізовувати. Зі свого боку Панов В. О. запропонував УжНУ співпрацювати у напрямку створення умов для реалізації стартапів, а молодим вченим побажав натхнення у пошуку оригінальних ідей.