За минулий, 2016-ий рік, найбагатші підприємці світу заробили 6,48 трлн. доларів. Втім, бізнесмени не лише створюють нові компанії та впроваджують інновації, а й пишуть книги. Видання K.Fund Media виділило п’ять книг, у яких учасники списку найбагатших людей світу діляться власними історіями успіху.
«Взуття-буття», Філ Найт
«Наш Формат», 2017
Філ Найт – голова ради директорів одного з найбільших виробників спортивних товарів у світі – Nike. Сьогодні статки Найта оцінюють у $14,5 млрд. Але 40 років тому всі виробничі потужності компанії могли поміститись у багажник старенького авто, на якому їздив Філ. «Взуття-буття» («Продавець взуття» у російському виданні) – це історія становлення та розвитку спортивної компанії. У книзі підприємець розповідає, як блефувати з інвесторами, розпочати власну справу без стартового капіталу, і як правильно обирати співробітників. HR-здібностям Найта можна довіряти. За 40 років з Nike звільнились лише два топ-менеджери. Також автор розповідає про те, що життя – це гра. «І той, хто заперечує цю істину або просто відмовляється брати участь у цій грі, залишається на лаві запасних, а я такої долі собі не бажав» – пише Найт. Книга стала світовим бестселером, а голова ради директорів компанії Microsoft Білл Гейтс каже, що це одна з його улюблених книжок.
«Історія Starbucks. Все почалося з чашки кави…», Говард Шульц
«Наш формат», 2017
Говард Шульц – власник та голова найбільшої мережі кав’ярень у світі – Starbucks. Статки підприємця оцінюють у $3,1 млрд. За 40 років Шульцу вдалось перетворити невеличку кав’ярню із Сіетлу на один із найвпізнаваніших брендів світу. У своїй книзі автор розповідає, що найважливіше у будь-якому бізнесі – це люди. Хороше ставлення до клієнтів та до своїх працівників – це рецепт успіху компанії Starbucks, пише Шульц. Також він розповідає, що синонім до слова Starbucks – це любов. Людяні роздуми припали до душі читачам. Книга стала бестселером New York Times і лише у США було продано більше 2 млн примірників «Історії Starbucks».
«Втрачаючи невинність. Як я побудував бізнес, роблячи все по-своєму і отримуючи задоволення від життя», Річард Бренсон
«Альпіна Паблішер», 2017
Річард Бренсон – бізнесмен та засновник міжнародного конгломерату компаній Virgin Group. Статки британця – $4,9 млрд. Бренсона часто називають одним із найексцентричніших бізнесменів сучасності. «Втрачаючи невинність» – нетипова бізнес-книга, де Бренсон описує здебільшого власні провали, що у підсумку дали найважливіше – бізнес-інтуїцію та досвід. Наприклад, книга розпочинається з історії про невдалу кругосвітню подорож на аеростаті. Також в ній є багато автобіографічних фактів про бізнесмена та історії з його юності. Коли голові Virgin було 17 років, йому казали: «Ну що, Бренсоне, я передбачаю, що ти або підеш до в’язниці, або станеш мільйонером». Британський підприємець обрав другий варіант.
«Я ненавиджу правила, але обожнюю досягати поставленої цілі» – пише автор. Вперше книга була опублікована ще у 1998 році та пережила шість перевидань у США, а журнал Time назвав «Втрату невинності» однією з найкращих книг року.
«IT-цунамі. Як бізнесу вижити в третій хвилі інтернету», Стів Кейс
K.Fund, 2017
Стів Кейс – засновник американської медіакомпанії AOL, Inc. Його по праву можна назвати піонером у сфері інтернет-бізнесу, адже підприємець заснував компанію ще 1985 року. Його статки сьогодні – $1,5 млрд. У своїй роботі Кейс розповідає про три хвилі розвитку інтернету. Перша відбулась у 80-х роках минулого століття, коли мережа почала входити у побут користувачів. Друга хвиля подарувала світові компанії-гіганти Google, Facebook та Amazon. Третя хвиля – це справжнє IT-цунамі, результатом якого стане «інтернет всього». За словами автора, це «цунамі» переживуть лише компанії, які вміють працювати у партнерстві. Крім того, у своїй книзі Кейс ділиться численними історіями про створення бізнесу та невдачі, що зустрічались на його шляху. Книга стала бестселером New York Times і Wall Street Journal
«Блумберг про Bloomberg», Майкл Блумберг
«Альпіна Паблішер», 2010
Майкл Блумберг – американський бізнесмен, власник медіаімперії Bloomberg та мер Нью-Йорка у 2002-2013 роках. Входить у список 10 найбагатших людей США. На його банківському рахунку більше $50 млрд. Книга складається з історій успіхів та невдач американського підприємця. Наприклад, Блумберг розповідає, як заробив свої найбільші статки. Ще у 1981 році разом із друзями створив комп’ютерні термінали для трейдерів, які давали доступ до усіх котирувань та оперативного аналізу ринку. Також багато уваги Блумберг приділив найму працівників. Його філософія полягає у тому, що він ніколи не працює з тими, хто колись пішли з його компанії. «Як нам дивитися в очі тому, хто залишився працювати за двох, якщо ми приймемо зрадника назад», – пише підприємець.
Андрій Фарисей