Найбільше в Україні отримують працівники авіаційного транспорту, йдеться в даних Держстату, повідомляє “Сегодня”.
Їхня середня зарплата – майже 28 тисяч гривень. Правда, вакансій у цій сфері небагато, та й вимоги високі. Наприклад, бортпровідник на міжнародних рейсах може заробляти 26-50 тисяч гривень, але при цьому має ідеально знати англійську мову, мати вищу освіту і пройти додаткове навчання. Крім того, доведеться пройти “фейс-контроль”.
На другому місці офіційного рейтингу зарплат – фінансисти і страховики. Їхня середня зарплата – понад 12 тисяч.
Офіційна статистика не враховує зарплату в вузьких сегментах ринку праці, зазначає HR-експерт Олександр Білоус. При цьому дуже часто роботодавці доплачують у конвертах, тому реальна зарплата, наприклад, страховиків може залежати від відсотка продажів і бути більше 12 тисяч.
“Найбагатші в Україні, якщо не брати до уваги бізнесменів та якісь виняткові посади генеральних директорів, – ті, хто заробляє в доларах. Більшість наших айтішників працюють на іноземні ринки, їхня праця оплачується у валюті, тому після девальвації вони стали найбагатшою сферою”, – розповідає Білоус.
Найбільше зарплата за останні півтора роки зросла у “білих комірців”, розповідає HR-експерт Тетяна Пашкіна. На 30-35% “розбагатіли” працівники рекламного ринку, на 33% зросла заробітна плата адміністративного персоналу, на 32% більше отримують бухгалтери. У сфері автобізнесу приріст склав 35%. Активно ростуть зарплати і у продавців – плюс 29%.
При цьому експерти відзначають, що різка девальвація гривні за останні кілька років “з’їла” високі гривневі зарплати. Як каже виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, приблизно чверть споживчого кошика – імпорт. Зростає курс долара – ростуть ціни на бензин, енергоносії, імпортну техніку, деякі ліки і т.д. Наприклад, рівно три роки тому долар в Україні продавався по 12 гривень. На той момент зарплата в 10 тисяч гривень – еквівалент 800 доларам. Зараз же 800 доларів це вже 21 тисяча гривень.