24 жовтня в/п голови облради Йосип Борто прийняв Почесного консула в обласній раді, де й провели перемовини. Йосип Борто щиро привітав дипломата на Закарпатті, побажав йому плідних контактів і ділових зв’язків, детально, зі знанням справи інформував про унікальність нашого краю, його перспективні напрямки розвитку, серед яких назвав туризм, переробку деревини, альтернативні джерела енергії, інтенсивне тваринництво, овочівництво, виноградарство та виноробство, вирощування екопродукції та переробка дикоростучих плодів, ягід і грибів. Відповідне повідомлення поширене прес-службою Закарпатської обласної ради.
– Ми готові до співпраці з інвесторами з різних галузей та різних країн, у тому числі і Австрії, з якою у нас історичне минуле. Маємо хороший досвід співпраці з сусідніми європейськими країнами – Угорщиною, Чехією, Румунією, Польщею, з якими налагоджені не тільки ділові, а й чудові дружні та добросусідські стосунки. Вони далися нам, як спадщина від наших предків. І результати щиро радують: реалізовано низку спільних інвестиційних і гуманітарних проектів у соціальній, економічній та культурній сферах на мільйонні суми , – наголосив Йосип Йосипович, зазначивши, що влада краю, депутатський корпус роблять усе для того, аби інвестори почувалися в краю безпечно і комфортно. На сьогодні на порядку денному – поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі автодоріг області, реконструкція діючих та будівництво нових пунктів перетину кордону, з’єднання автодороги Чоп-Київ з угорською швидкісною М3, запуск нового залізничного сполучення ІНТЕРСІТІ Львів-Мукачево-Чоп-Будапешт-
У ході перемовин Йосип Йосипович ініціював проведення економічного форуму на Закарпатті з участю бізнесових та ділових кіл Австрії, на якому буде якомога широко презентовано можливості для співпраці.
– Ми хочемо збудувати Європу в Закарпатті, стати надійним містком України в Європу, повернути наших людей із чужинських заробітків та дати їм можливість бути щасливими вдома – це в подальшій перспективі. А вже нині стараємося брати участь у різних Програмах Євросоюзу, зокрема «Угорщина-Словаччина-Румунія -Україна», в грантових проектах, максимально розвивати транскордонне співробітництво. Бо для цього маємо все: унікальні первісні ліси та гори, туристичні шляхи, бази відпочинку, оздоровниці, термальні та мінеральні джерела, фестивалі, замки, багатонаціональну культуру, традиції, кухню, працьовитих, хазяйновитих і гостинних людей – усе від душі, – казав Йосип Йосипович і напослідок вніс пропозицію ініціювати створення на теренах краю Закарпатську філію консульства Республіки Австрії у Львові. Це дало б змогу оперативніше розвивати співпрацю з Австрією. Оскільки на теренах Закарпаття функціонує 619 підприємств з іноземними інвестиціями, 33 підприємства – з інвестиціями австрійського походження. За обсягами прямих інвестицій, що надійшли в економіку краю, Австрія посідає 4 місце і загальна сума за весь період інвестиційної діяльності становить 25,9 млн дол. США. За видами економічної діяльності вони спрямовані в переробну промисловість, транспорт, поштову та кур’єрську діяльність, операції з нерухомим майном. Серед найбільших підприємств – ТОВ «Бліцарт Продукціон», ВАТ «Мукачівський завод «Точприлад», СП»Фішер-Мукачево» , ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД», «Флекстронікс», ТОВ «Термінал Карпати», ТОВ «Нумінатор» та ін.
Дипломат, а це – 33-річний львів’янин Маркіян Мальський, кандидат юридичних наук, голова Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання Arzinger, член професійних юридичних організацій, розповів, що тривалий час займався адвокатською практикою з питань захисту прав австрійських інвесторів в Україні, структурування українсько-австрійських корпоративних і ділових відносин. Адже Австрія та Україна мають дуже тісно переплетені історію і культуру.
- Австрія є багатолітнім партнером України у співробітництві, підтримує її євроінтеграційні прагнення. А багатющий досвід розбудови країни в сучасних умовах є цікавим і потрібним для розвитку України, – наголосив він. Та додав, що, посівши посаду дипломата, він хоче сприяти пожвавленню культурних, економічних та політичних зв’язків між державами. А на Закарпаття приїхав з метою налагодження контактів з представниками місцевої влади та бізнесу, а також для поглиблення співпраці.
На завершення інформував, що 30 жовтня він братиме участь у масштабному форумі Торгово-промислової палати Відня, де зробить все для того, щоб донести до тамтешнього бізнесу месидж Закарпаття та його готовність до співпраці. Бо, за його словами, насправді є багато точок дотику, які можуть зацікавити підприємців Австрії і перерости відтак у ділове партнерство.
Обмінявшись сувенірами, Йосип Борто та Маркіян Мальський поділились теплими враженнями про Австрію, в якій обом до серця припало унікальне місто – Відень за красу, чистоту, якість та комфортність життя.
У зустрічі взяв участь заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Анатолій Гринь.