Американське видання Time опублікувало рейтинг найбільш імовірних кандидатів на звання «Людини року» за версією видання. Цей конкурс журнал проводить з 1927 року. Переможців обирає редакційне керівництво журналу відповідно до впливу персони на інформаційний простір та життя суспільства за рік.
В останні роки в список "Людина року" входили Хілларі Клінтон, генеральний директор Facebook Марк Цукерберг, президент Росії Володимир Путін, активісти Black Lives Matter, вчені CRISPR і Beyoncé.
Цьогорічний список фіналістів конкурсу виглядає наступним чином:
Джеффрі Безос
Безос – американський підприємець, засновник інтернет магазину Amazon. Згідно з даними Fores, станом на 4 грудня 2017 року він є найбагатшою людиною зі статками понад 96 млрд доларів. Для порівняння у Білла Гейтса статки складають 90 млрд доларів. Компанія Безоса Amazon – є найбільшою у світі за обігом торгівлі товарами та послугами через інтернет. Також компанія, яка була заснована у 1994 році, є однією із перших, хто почав надавати послуги продажу реальних товарів через інтернет.
Рух "Мрійники"
Рух "Мрійники" - група незареєстрованих іммігрантів, привезених до США своїми батьками, коли вони були ще дітьми. Раніше цих іммігрантів підтримувала програма DACA, яка також мала назву програма "Мрійники". DACA обмежувала депортацію таких людей та передбачала дозвіл молодим мігрантам на роботу. На початку вересня цього року адміністрація Дональда Трампа призупинила дію програми. В результаті близько 800 тисяч мігрантів, які були її членами, опинились під загрозою депортації.
Петті Дженкінс
Дженкінс – американська кінорежисер, сценарист та продюсер. Цього року вона відзначилась як режисер фільму «Диво-жінка». При бюджеті у 149 млн доларів фільм зібрав більше 760 млн доларів. Вона стала першою жінкою, яка набрала більше 100 мільйонів доларів касових зборів за одні вихідні, а також підписала контракт на другу частину франшизи.
Кім Чен Ин
Цього року північнокорейський лідер відновив загрозу ядерної війни для США та всього світу. КНДР неодноразово проводила запуски міжконтинентальних балістичних ракет. А сам Кім Чен Ин постійно обмінювався погрозами та образами з президентом США Дональдом Трампом, який обізвав його "людиною-ракетою".
Колін Капернік
Капернік - колишній гравець в американський футбол, який виступав у позиції квотербека в клубі Національної футбольної ліги "San Francisco 49ers". У 2016 році він опинився у центрі скандалу через свою відмову стояти під час виконання національного гімну. Таким чином Капернік висловив свій протест проти жорстокості американських поліцейських щодо "кольорових" громадян. Цього року колишнього футболіста підтримали й інші гравці НФЛ, які масово влаштовували під час матчів такі ж протести й під час гімну ставали на коліна.Таким чином, схиляючи коліна, гравці прагнули нагадати про епоху рабства у США. Дональд Трамп у свою чергу запропонував таких футболістів звільняти за недостатній патріотизм.
Рух MeToo
MeToo – флешмоб, запущений актрисою Алісою Мілано у твіттері на тлі скандалу із сексуальними домаганнями в кіноіндустрії, який закликав широко висвітлювати проблему домагань. Згодом одноіменний рух проти насильства організувала активістка Тарана Бьорк. Рух пов’язаний перш за все з голівудським продюсером Гарві Вайнштейном, якого звинуватили в неодноразових сексуальних домаганнях до підлеглих та молодих актрис. Згодом під "ураган Вайнштейна" потрапили і актор Кевін Спейсі, комік Луї Сі Кей, міністр оборони Великобританії Майкл Феллон та інші відомі постаті.
Роберт Мюллер
Мюллер – юрист та урядовець, якого у травні цього року призначили спеціальним прокурором для розслідування підозр у змові членів передвиборного штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами. За час своєї роботи він висунув обвинувачення проти чотирьох осіб у цій справі.
Принц Мухаммед ібн Салман
32-річний син короля Салмана, нещодавно здійснив жорсткі заходи щодо бізнесменів та членів королівської сім'ї, звинувачених у корупції. Очоливши комітет з боротьби з корупцією принц першим указом арештував решту 11 принців, які претендували на престол та інших чиновників. Моххамед ібн Салман може стати наймолодшим правителем Саудівської Аравії у свої 32 роки, він робить наголос на економічних реформах і русі до помірного ісламу. Окрім того, принц завойовує прихильність народу тим, що затримує родичів та пом’якшує ісламську систему.
Дональд Трамп
Президент Трамп, якого назвали Людиною року у 2016, провів свій перший рік в Овальному кабінеті, намагаючись "ліквідувати" роботу адміністрації Обами - від медичного обслуговування до імміграційної політики, від екологічного законодавства до податкової реформи, супроводжуючи це все повідомленнями в Twitter.
Сі Дзіньпін
Президент Китаю, якого обрали на другий п'ятирічний термін президентства. Він потрапив до конституції Комуністичної партії, домігся нових повноважень і зміцнив свій статус наймогутнішого лідера країни протягом десятиліть.
Людину року-2017 за версією журналу Time оголосять у середу, 6 грудня.
За результатами голосування читачів видання, найбільшу кількість голосів набрав принц Саудівської Аравії Мухамед бен Салман Аль Сауд.
Джерело @ За матеріалами prm.ua