Про це свідчать показники нового дослідження Індексу сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) від Transparency International, оприлюднені на офіційному сайті організації, як повідомляє УНІАН.
«Показники нинішнього індексу CPI підтверджують, що рушійною силою змін в Україні є самі громадяни: громадські організації, журналісти-розслідувачі, викривачі корупції. Саме вони контролюють чиновників, під їх тиском справи проти корупціонерів при владі доходять до суду. Але далі система пручається, і реально мало хто з корупціонерів отримують справедливе покарання », - коментує результати CPI-2 015 виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.
Збільшилася кількість викривачів корупції, зростає число гострих матеріалів про корупціонерів у ЗМІ, на які влада змушена реагувати. Представники законодавчої та виконавчої гілки влади все менше використовують свої службові повноваження для незаконного збагачення, побоюючись зіпсувати свій імідж в очах суспільства.
«Однак питання невідворотності покарання корупціонерів залишає бажати кращого. На сьогоднішній день чиновники рідко притягуються до відповідальності і отримують належне покарання за свої злочини », - відзначили в Transparency International.
Також в організації заявили про незначне просування в частині створення державних інститутів з протидії корупції, що зазначено в дослідженні Freedom House Nations in Transit.
«Влада дійсно зробила ряд позитивних кроків у бік створення законодавства про важливі антикорупційі органи, але зволікає з його імплементацією. Окремим питанням залишаються спроби представників влади особисто контролювати обрання керівництва цих органів», - йдеться в повідомленні.
Джерело @ УНІАН