З 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення становитиме 8550 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Відповідне рішення Кабінет міністрів прийняв на засіданні 19 жовтня.
Наразі тариф на газ для населення в Україні становить 6957,9 грн за 1 тисячу кубометрів. Таким чином, ціни на газ зростуть на 23,5%.
"Міністерство енергетики та вугільної промисловості відповідно до домовленостей, які були досягнуті між урядом та Міжнародним валютним фондом, підготувало проект постанови, який визначає нову ціну на газ для населення. Проект постанови покладає спеціальні обов'язки на НАК "Нафтогаз України" продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу для населення газ за ціною 8550 грн за 1 тисячу кубічних метрів", - заявив міністр енергетики Ігор Насалик.
Рішення було схвалено членами Кабміну одноголосно.
При цьому, іншою постановою Кабмін зберіг діючу ціну на газ до 1 листопада 2018 року.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що більше року тривали перемовини МВФ з метою зняти питання підвищення цін на газ для населення з порядку денного. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості.
За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент, що доходи українців поки що не дозволяють платити ринкову ціну на газ.
"Замість 60% ціна на газ зросте лише на 23% - майже втричі менше, ніж могло би бути", - сказав він.
Як повідомив прем'єр, підвищення тарифів стало вимушеним кроком, "щоб країна могла далі розвиватися".
Після рішення кабміну на сайті Міжнародного валютного фонду з'явилась інформація про те, що МВФ та Україна досягли угоди щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується в березні 2019 року.
"Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році", - повідомили у МВФ.
"Спираючись на прогрес, досягнутий в рамках механізму EFF у зменшенні макроекономічної вразливості, вона (програма - ЕП) зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції, а також реформах для посилення податкової адміністрації, фінансового та енергетичного секторів", - йдеться у заяві.
Угоду має затвердити менеджмент і рада директорів фонду.
Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ та збільшення тарифів на газ й опалення для домогосподарств із збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.
Джерело @ За матеріалами Економічна Правда