Напруженість між президентом України Петром Порошенком та прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, а також корупція у країні, відклали процес реформ і отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це йдеться в матеріалі Fitch Ratings.
«Наслідки для суверенного кредитного профілю України, спричинені політичною кризою, про яку свідчить вихід двох партій з правлячої коаліції, залежатимуть від того, чи будуть надалі відкладені платежі з боку МВФ і чи послабиться бажання офіційних кредиторів підтримувати Україну», – йдеться у релізі Fitch.
В агентстві підкреслюють, що напруженість між президентом Петром Порошенком і прем'єром Арсенієм Яценюком не лише сповільнила реформи в Україні, але й припинила виділення МВФ допомоги країні.
«Протистояння між президентом Петром Порошенком і прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, у поєднанні із впливом корисливих інтересів та популярною опозицією, вже відклали реформи та призупинили другий етап 40-мільярдної трирічної програми МВФ у рамках механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility (EFF)», – зазначається у документі.
Окрім того, експерти Fitch підкреслюють що від підтримки МВФ та інших кредиторів залежать і рейтинги України.
«Міжнародна підтримка від МВФ та інші багатосторонні та двосторонні кредитори є важливою підтримкою суверенного рейтингу України, який ми підняли до «ССС» з «RD» минулого листопада після того, як країна завершила реструктуризацію своїх боргів приватного сектору. Офіційний сектор грунтувався здебільшого на бюджетному фінансуванні у 2015-му, і так само буде знову цього року. Державне фінансування стимулювало зростання резервів, але вони залишаються низькими», – уточнюється в релізі.
«Низький суверенний рейтинг України відображує тривалу слабкість її макроекономічного середовища, державних фінансів, зовнішнього фінансування, і структурних питань, включаючи макроекономічні урядові індикатори», – резюмували у Fitch.
Джерело @ Nbnews