Сектор, який зараз розвивається в Україні, цікавить іноземних інвесторів.
95 мільярдів доларів. Це інвестиційний потенціал енергетичного ринку України. Гроші на розвиток як традиційної енергетики, так і альтернативної – енергії сонця і вітра.
Енергетика – одна з ключових галузей економіки. Світовий тренд – так звана зелена генерація. Це кіловати, отримані на сонячних і вітрових електростанціях. Зараз наша держава має тільки 2% такої енергії в своїй енергосистемі. Але до 2035 року має намір збільшити її частку до 25 відсотків. Сектор, який зараз розвивається в Україні, цікавить іноземних інвесторів. Про це йшлося на зустрічі найбільших світових донорів у Вашингтоні.
"Нас цікавить виробництво, обслуговування, інфраструктура, поновлювані джерела енергії. Наші недавні проекти пов'язані саме з енергетичною програмою. У нас є проекти в секторі сонячної енергетики. І ми продовжуємо працювати в цьому напрямку", – запевняє голова північноамериканського представництва Європейського банку реконструкції і розвитку Мішель Смол.
Ще один перспективний напрям для інвестицій – видобуток газу. Україна займає друге місце в Європі за розвіданими запасами блакитного палива. Йдеться про більш ніж трильйон кубічних метрів. Такий обсяг – гарантія енергетичної незалежності нашої держави. Родовища в перспективі дають можливість Україні навіть стати експортером. Рішучості інвестувати в цей сектор іноземним донорам додали газові аукціони, які Україна провела публічно.
"Нас найбільше цікавить видобуток газу. Зараз це найбільш зрозумілий сектор для іноземних інвесторів. Українська енергетична галузь цікава міжнародним донорам. Я говорю і про ЄС, і про США. В останні роки ми плідно співпрацюємо з СКМ і з ДТЕК і плануємо продовжити цю роботу ", – говорить президент американо-української бізнес-ради Морган Вільямс.
Гроші є і їх чимало – запевняють міжнародні партнери. Готові вкладати їх при зрозумілих і чітких правилах співпраці. Чекають повноцінну синхронізацію української енергетичної системи з європейською. Українські компанії хочуть працювати спільно з іноземними. Тому що цілі у бізнесу однакові.
"Позиція і наша, і американських партнерів збігається: для того, щоб в Україні з'явилися інвестиції, потрібне і середовище, яке сприяє цим інвестиціям. Ми працюємо з такими американськими компаніями як GE і ми активно обговорювали наші майбутні проекти, і як приклад, показували американським інвесторам, що ці інвестиції можуть бути успішними, якщо будується конструктивна і продуктивна співпраця між американськими та українськими компаніями ", – говорить гендиректор компанії ДТЕК Максим Тимченко.
Україна зараз реформує свою енергетичну галузь. Нові методи роботи можуть залучити іноземних інвесторів, кажуть експерти. Але для цього зміни повинні бути швидкими і невідворотними.
Джерело @ Сьогодні