Церемонія введення в експлуатацію станції відбулася в Альтенвердері, одному з районів Гамбурга.
Головний плюс технології – її неймовірно низька ціна. Коли станція підтвердить свою ефективність, її масштабують і почнуть застосовувати в комерційних системах.
Створена Siemens теплова батарея запасає енергію в 1000 тонн вулканічної породи. Вона живиться електроенергією, перетвореною в гаряче повітря методом нагріву опором, який піднімає температуру каменів до 750 °C. Коли попит досягає пікових параметрів, включається парова турбіна, і запасені енергія надходить в мережу.
«Ласкаво просимо в новий кам’яний вік», – свідчить напис на корпусі установки. Пілотна електротермічна станція здатна зберегти до 130 МВт*год теплової енергії на тиждень. Ємність системи залишається незмінною під час всього життєвого циклу. Завдання цієї пілотної станції – зібрати докази можливості роботи такої системи разом з енергомережею і всебічно протестувати її. У Гамбурзі установка буде запасати надлишкову енергію місцевої вітрової електростанції.
Наступний етап – використання таких сховищ в комерційних проектах і підвищення їх ємності і потужності до декількох гігават на годину. Приблизно один ГВт*год споживають в день 50 000 домогосподарств.
Джерело @ bigmir.net