Спеціаліст пояснив, чому не можна порівнювати себе з собою вчорашніми.
Економіка України не знаходиться в стані рецесії, тобто погіршення економічного стану – як, це відбувається, наприклад, у турків – у українців поки не буде. Соціальні стандарти не знизяться, жителі країни у 2019 році отримають на 2,7% більше товарів і послуг, ніж у минулому. Тобто стануть на 2,7% багатшими.
Але при цьому експерти говорять, що більш коректно порівнювати не вчорашній і сьогоднішній день, а то, як змінюється ситуація навколо. І відзначають парадокс: за підсумками 2019 року, незважаючи на економічне зростання, ми станемо ще біднішими щодо інших країн.
"Здавалося б, якщо порівнювати себе з собою вчорашніми, то все, начебто, непогано. Але це так не працює. Тому що люди порівнюють себе з оточенням. Вони їдуть до Польщі і бачать, що там життя поліпшується швидше, ніж у нас. Їдуть в Західну Європу або США і бачать, що там взагалі економіка зростає космічними темпами. Ось у нас у багатьох сьогодні вже є плазмові телевізори, смартфони. І це набагато краще, ніж було в 90-ті роки минулого століття. Так що, виходить, з кожним роком ми живемо краще. Але це неправильно – порівнювати сьогоднішнє життя з 90-ми роками. Або як в СРСР порівнювали рівень життя з 1913 роком. Це самозаспокоєння, яке не призводить ні до чого хорошого", – розповів в коментарі сайту "Сьогодні" президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.
Він зазначив, що в порівнянні з іншими країнами Україна втрачає позиції.
"Правда в тому, що за підсумками цього року ми станемо ще біднішими щодо інших країн. Тому що Польща, наприклад, зростає швидше нас, багато інших європейських країн зростають швидше. А значить, можна сказати, що за підсумками року українці стануть трохи багатшими, ніж вчора, але ще біднішими, ніж, скажімо, поляки", – пояснив Козак.
Джерело @ Сьогодні