У України і Фонду є два основних шляхи співпраці.
Якщо Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) домовляться про нову програму фінансування, а не про "перезавантаження" старої програми, Київ чекають нові пункти у переліку зобов'язань. Вимоги можуть істотно оновитися відповідно до принципів і поглядів нової української влади.
Про це сайту "Сьогодні" розповів заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.
"Якщо ми говоримо про "перезавантаження" старої програми, то в неї можуть бути включені всі ті ключові пункти, всі ті кількісні параметри, які Україна ще не виконала. Але тоді це практично не буде новою програмою, це буде "перезавантаженням" старої програми. Якщо ж ми говоримо про нову програму в принципі, якщо Україна зможе її розробити, то там можуть бути зовсім інші параметри. МВФ не вимагає, скажімо, підвищувати тарифи. Він вимагає здорових державних фінансів. Якщо укладачі нової програми зможуть запропонувати нову модель здорових фінансів або, наприклад, інший формат газового ринку, я думаю, теоретично вона може бути прийнята", – каже Жаліло.
Нагадаємо, раніше глава Мінфіну Оксана Маркарова відзначала, що Україна і МВФ ведуть активні переговори про нову програму. За словами чиновниці, програма stand-by виконала свої функції. Новий пакет фінансової підтримки буде розрахований терміном на три роки, прогнозує Маркарова.
У той же час, в Національному банку України (НБУ) не повідомляли про поточні переговори з МВФ. Голова НБУ Яків Смолій підкреслював, що робота з Фондом почнеться вже після парламентських виборів, які відбудуться 21 липня.
В кінці 2018 року МВФ затвердив для України 14-місячну програму stand-by в розмірі 3,9 млрд доларів. Перший транш за цією програмою – 1,4 млрд доларів – Київ отримав тоді ж, у грудні-2018. Зараз дію програми призупинено до тих пір, поки не сформується новий уряд. Остання на даний момент місія МВФ працювала у Києві з 21 по 29 травня.
Джерело @ Сьогодні