
Міжнародний валютний фонд попереджає про зростаючі "ризики економічного краху" у світі, вважаючи за необхідне вжити негайних заходів для стимулювання попиту. Про це йдеться в матеріалі Financial Times
Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон, виступаючи на сесії Національної асоціації економіки бізнесу (National Association for Business Economics, NABE), заявив, що глобальна економіка перебуває в "справді скрутному становищі". Світовим політикам необхідно прийняти термінові заходи у відповідь на уповільнення економічного зростання і нові загрози, створювані коливаннями сировинних і фінансових ринків, зазначив він.
"Зараз час рішуче підтримати економічну активність і забезпечити більш стійке становище світової економіки", - заявив Ліптон.
Різке скорочення глобальних потоків капіталу та торгівлі за останній рік є одними з факторів, що призводять МВФ в замішання. Побоювання фонду знайшли підтвердження в статданих з КНР, опублікованих у вівторок. Згідно з даними Головного митного управління країни, обсяг китайського експорту в доларовому вираженні в лютому 2016 року впав на 25,4% після січневого зниження на 11,2%, продемонструвавши найбільш значне падіння з початку 2009 року. Скорочення імпорту продовжилося 16-й місяць поспіль, сповільнившись у лютому до 13,8% до 18,8% у січні.
За словами Ліптона, світова економіка підійшла до тієї точки, коли новий спад може стати реальністю, якщо держави не здійснять заходи для стимулювання попиту.