Українським компаніям варто відмовитися від спроб спрогнозувати курс гривні до долара, оскільки в умовах плаваючого курсоутворення це зробити досить складно.
Також компанії можуть за необхідності хеджувати свої валютні ризики. Про це сказав заступник голови НБУ Олег Чурий в інтерв'ю UA: Тернопіль.
Що це значить
Як нагадав Чурій, курс долара, закладений у держбюджеті, не є метою для НБУ, і регулятор орієнтується на різні показники.
«У цьому році особливо прогнози дуже сильно відрізняються. В режимі плаваючого курсоутворення прогнозування стає досить складною наукою. Тому ми рекомендуємо не прогнозувати, а якщо необхідно, якщо є певні ризики, то ми рекомендуємо українським компаніям хеджувати свої валютні ризики», - сказав він і додав, що НБУ дозволив практично всі інструменти для цього.
Як зазначив Чурій, політика НБУ спрямована на те, щоб національна валюта була повноцінним інструментом для заощаджень і повноцінним засобом платежу.
«Вся наша політика спрямована на підвищення ролі гривні в економіці України. Насправді і жорстка монетарна політика, яку ми проводимо, політика високих процентних ставок у національній валюті, сприяє поверненню довіри до національної валюти», - сказав він.
Що відомо
-
Інтервенції НБУ з продажу валюти цього тижня склали 200 млн доларів для згладжування тимчасових коливань курсу.
-
З початку року офіційний курс гривні зміцнився на 12,5%.
-
У проекті держбюджету на 2020 рік, який Кабмін вніс у Раду, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.
-
Бізнес очікує в 2020 році курс 28 грн/дол.
Хеджування — відкриття угод на одному ринку для компенсації впливу цінових ризиків рівною, але протилежною позицією на іншому ринку. Зазвичай метою хеджування є страхування ризиків зміни цін шляхом укладання угод на строкових ринках.
Джерело @ Мінфін