У Нацкомфінпослуг підрахували, що до 30 червня 2019 року в Україні було зареєстровано 967 фінансових компаній. Це на 89 компаній більше, ніж рік тому.
Крім того, на українському ринку працюють 167 юридичних осіб-резидентів, які не є фінансовими установами, але мають право на надання послуг з фінансового лізингу. Число таких юросіб, навпаки, за рік скоротилося – в кінці червня минулого року таких компаній було на 18 менше.
За підсумками першого півріччя активи фінкомпаній склали 140,9 млрд грн, тобто на 36,6% більше, ніж рік тому. Загальна сума власного капіталу таких компаній – 25,3 млрд грн, цей показник виріс на 2,9%.
Вартість діючих договорів фінансового лізингу оцінюється в 26,9 млрд грн. Найчастіше такі договори оформляють, щоб придбати транспортні засоби, техніку та обладнання для сільського господарства.
Відзначимо також, що в першому півріччі 2019 року фінансові компанії оформили кредитні договори на загальну суму 31 млрд грн, що на 61% більше, ніж за аналогічний період в 2018 році. Однак дебіторська заборгованість за кредитами зросла на 12,4% до 53,2 млрд грн.
Нагадаємо, що Верховна Рада затвердила закон про поділ обов’язків Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг між Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку і Національним банком України. З 1 липня 2020 року Нацкомфінпослуг буде ліквідована.
Джерело @ news.maanimo.com