9 жовтня Державна податкова служба оприлюднила проект наказу Мінфіну, яким пропонується затвердити зміни до форми декларації з ПДВ
Пише "Дебет-Кредит".
Зокрема, в новій редакції буде викладено додаток 6 „Довідка (Д6). Він подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів.
Також передбачаються зміни до
- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість;
- форми розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Її буде викладено у новій редакції.
Чому вносяться зміни?
Проект наказу розроблено відповідно до вимог Закону № 875-XI, п. 2 постанови КМУ № 1233, з урахуванням змін, внесених постановою КМУ №891 та п. 6 Порядку № 1233.
У зв’язку з постановою КМУ №891 з 1 січня 2020 року змінюється порядок обліку податкових пільг. Зокрема, скасовується обов’язок подання платниками податків Звіту про суми податкових пільг. Такі платники будуть зобов’язані вести облік податкових пільг з одночасним відображенням інформації про суми податкових пільг у податковій звітності (у тому числі й у податковій звітності з ПДВ).
Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити, зокрема, такі дані:
- код пільги;
- найменування пільги згідно з Довідником пільг;
- сума податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги.
Крім того, проект наказу приведено у відповідність до вимог постанови НБУ від 28.12.2018 року №162 щодо формування номера банківського рахунку відповідно до Національного стандарту України „Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ). ДСТУ-Н 7167:2010”.
Проте на сьогодні форми звітності з ПДВ, затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, не дають можливості реалізувати норми постанови № 1233, з урахуванням змін, внесених постановою № 891.
З огляду на зазначене, й виникла необхідність у внесенні змін до Порядку №21 та скасуванні Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України.
Коли набере чинності наказ?
Цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім пунктів 1 та 3 цього наказу, які наберуть чинності з 1 січня 2020 року. А поки що зауваження та пропозиції до проекту наказу можна надсилати протягом одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:
- поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна податкова служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
- електронну – m.temruk@sfs.gov.ua.
Джерело @ finbalance.com.ua